Az emberi faj kihalása után melyik állatból fejlődne ki a következő,az emberhez fogható agyi képességekel rendelkező,uralkodó faj?
Tegyük fel hogy sikerül kiírtani magunkat egy kis atomháborúval és/vagy biofegyver vírussal.
Ezek után melyik lenne az az állatfaj amelyikből kifejlődik az, amely az emberhez mérhető inteligenciával és képességekkel rendelkezik és létrehoz egy új civilizációt a régi romjain?
A mai majmokból, leginkább a csimpánzból.
De kéne hozzá néhány millió év.
Valószínűleg az emberszabású majmok. Közülük is a csimpánzoktól és/vagy a bonobóktól várhatnánk.
Ők már most is használnak eszközöket (pl bottal fognak termeszt, kővel dobálják a ragadozót), számos különböző hangjelzéssel kommunikálnak, családjaikban mindenkinek van feladata. És persze a DNS-ük sem tér el nagyon az emberétől.
Ám ez nem is teória, csupán hipotézis. Ugyanis ezek a majmok csak az egyenlítői éghajlaton élnek. Hogy elvándoroljanak onnan, drasztikus változásokra van szükség a környezetükben. /Ez adta a löketet anno az embernek is, és ő útja során bővítette tudását (pl. két lábra állás, hogy belássa a környéket --> a kéz szabaddá válik; a gége lejjebb csúszik --> eszközök + képesség a beszédre)/
Vannak viszont olyan lények, amik nemcsak szervezett társadalmat alkotnak, de gyorsan sokasodnak és szinte az összes éghajlaton elterjedtek. Ők a hártyásszárnyúak és a termeszek. Ők napjainkban is vészesen gyarapodnak, csakhogy az ő evolúciójuknak nem az ember szab gátat: az ő társadalmuk merev, konzervatív, megmásíthatatlan szabályokat követ. Emiatt nehezen fejlődik, sőt épp oly könnyen tud összeomlani.
A csordában elő, nagytestű emlősök felvehetnék a versenyt az eddigiekkel. Ők szabadabb elvűek (pl. a vezéroroszlán halálakor a nőstények új csapatba olvadnak be, de a magukra maradt méhek nem élnek túl). Az ő uralmukra egyébként van létező példa: Csernobil környékén szép számmal élnek vadkutya falkák. Sokasodnak és változnak is, de az emberi szintig nagyon sokat kéne még fejlődniük.
A legokosabb vízi lények a delfinek és a fejlábúak. Míg a delfinek az uszonyukkal képtelenek az eszközhasználatra, a fejlábúak általában magányosan élnek. Az ő intelligenciájuk világhódításra nem jó, másra viszont annál inkább (pl. némely polip ki tud nyitni egy zárat, vagy a tűzhalat utánozva ilyeszti el ellenségét).
A főemlösőkkel a baj, hogy kevés van belölük es erzekenyek a környezeti valtozasra.
Egy atomhaborúval jaró ökologiai katasztrofa, egyébb közvetett hatások könnyen betehetné a kaput nekik is.
Szerintem pl a mosomedve vagy más hasonló állatok mint a monguz potencialisan hordozza a lehetőseget. Tarsasak, intelligensek, a mancsukkal kepesek targyagat megragadni.
Persze ez egyáltalan nem biztos.
4es a kecske ne valószinű mert vegetárianus.
A potyaleső fajoknak intelligensebbek mert jobban fel kell ismernük a kinálkozó lehetöseget.
A monguzra tippelek.
Köszönöm az eddigi válaszokat.
Én jómagam talán a kutyára tippelnék mert falkában vadásznak,ha kell dögöt is esznek,jó alkalmazkodók és az intelligenciájuk illetve társas képességeik is kimagaslóak.
Na és a világ minden pontján élnek,elég szép mennyiségben.
7. A ma élő kecske vegetáriánus. Semmi garancia arra, hogy a jövőben a kecskék leszármazottai nem ragadozók vagy mindenevők lesznek.
Bár az elefántok is elég intelligensek, pedig full növényevők. Szerintem eléggé elavult hipotézis, hogy csak valami húsevő lehet szuperintelligens. Kicselezni a ragadozókat, összetartani a csoporttal és közösen problémákat megoldani a növényevők is tudnak és fejlődni is tudnak benne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!