Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mikorra terveznek valami...

Mikorra terveznek valami nagyobb horderejű űrexpedíciót?

Figyelt kérdés
Pl újra eljutni a Holdra,vagy utazás a Marsra,vagy valami hasonló nagyobb durranásra...Ilyenekre gondolok.És kik tervezik?Csak a NASA gondolkodik ilyenekbe?(természetesen nemzetközi segítséggel)Vagy Kína is tervezget valamit?
2010. aug. 8. 18:19
 1/5 anonim ***** válasza:

mindenki tervezget mindent


az USA a következő években vissza akar térni a Holdra

Kína még csak bontogatja szárnyait

2010. aug. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Na jó,azt gondoltam,hogy lesz valami ilyesmi..De mikor??5 éven belül,vagy 50 éven belül?
2010. aug. 8. 18:55
 3/5 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Emberes űrexpedícióról beszélünk ugye?

Nem tudom fejből a terveket, de az USA/NASA tervei halasztódnak, talán Kína megelőzi őket (presztízskérdést csinálva belőle, nem érdekli a pénz és a kockázat)

Szerintem 5 éven belül nem lesz, 20-25 éven belül lesz több.

Ez a lényeg:

- az emberes repülésnek csökkenőben van a többlet-haszna, robotokkal nagyon sok mindent meg lehet oldani.

- az emberre leselkedő veszélyeket jobban megismerve, ezek egyre félelmetesebbek és persze egyre drágábban lehetne ellene védekezni (ha lehet egyáltalán)

- a "nyugati" világ egyre kevésbé akar erre költeni, drága is és nem is értik igazán az okát.

2010. aug. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok hülyeséget írni, de én úgy tudom, hogy NASA részről Obama visszavonta a Constellation programot, ami a Bush adminisztráció által volt tervbe véve. Ebben volt az, hogy először visszamennek a Holdra, aztán az azt követő években egy Holdbázist hoznak létre ott és kb 2030 körül mennének a Marsra. Most viszont az a helyzet, hogy az egész üzleti alapokra lesz helyezve. Szerintem ez, ha jól sül el, akkor nagy durranás lehet. Valamint még a VASIMR lehet egy áttörő, ha valóban beválik, mivel azzal kb 39 nap lenne egy út a Marsra. 2014-2015-ben pedig pályára állítják az első űrhotelt. Ezt a Bigelow nevű űrvállalkozás tervezi. Ha érdekel a wikipédián találhatsz ezekről infót. Szóval szerintem, ha lesz áttörés, akkor az vagy az űrturizmus vagy az új hajtomű miatt lesz.
2010. aug. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vagy mondjuk a magyar holdprogramban... 4-5 év múlva el akar jutni egy magyar csapat egy ember nélküli szondával a Holdig. Sok sikert nekik!
2010. aug. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!