A foton és az EM hullám nincsenek egymással kölcsönhatásban és nem egymást alkotják. A hullám kvantuma az maga a foton.
Kicsit olyan, mintha egy hengert nézve kérdeznénk, hogy a kör áll téglalapból, vagy a téglalap körből. De valójában mindekettő egyszerre, attól függően, honnan nézzük.
Egyetértek az elsővel.
A foton maga az EM térnek egyfajta hullámzása
"A foton maga az EM térnek egyfajta hullámzása."
A fotont nem lehet felosztani, kizárólag megsemmisíteni vagy létrehozni. Ha ez utóbbi igaz, akkor a foton hogyan tud átalakulni hullámzássá?
Nem "alakul" hullámzássá, a hullám sem "alakul" részecskévé.
A foton egyszerre mutat részecske- és hullámtermészetet.
És attól függően, hogy milyen kölcsönhatásban vesz részt, vagy ez, vagy az a természete mutatkozik meg.
Tudom, hogy ezt nehéz elképzelni, vizualizálni meg lehetetlen, de ez van. A kvantumjelenségek a hétköznapi megfigyeléseinknek, megszokásainknak ellent mondanak.
A foton fényebességgel mozog, de nem úgy, mint egy golyóbis.
A foton a kvantált elektromágneses mező gerjesztett állapota, amely részecske jelenségeket mutat. A foton kvantummechanikai folyamatokban keletkezik és nyelődik el, a két esemény között pedig az adott közegbeli fénysebességgel mozog.
Sok jót és rosszat leírhatnak itt, ha nem erőlteted meg magad, nem fogod megérteni. "Megerőltetni" magad tanulással tudod.
Egyszerűen emiatt a leírt dolgokat félreérted (pontosabban, csak a saját tapasztalatodból tudsz kiindulni, ezzel kapcsolatos ismereted nem lévén, nincs mihez viszonyítani, ez egyenlő félreértéssel). A "kettős természet" nem azt jelenti, hogy hol ilyen,hol olyan. Hanem azt, hogy mivel fotont az ember nem tud észlelni, használ valami eszközt, és attól függően, mit használ, mást lát a fotonból. Itt történetesen kétféle eszközzel lehet vizsgálni, egyikkel olyan, mintha hullám lenne (de nem az), a másikkal olyan, mintha részecske lenne (de ez se). Amit te érzékelhetsz, azt a mérőeszközöd közvetíti neked, és az azt közvetíti, amire alkalmas.
Dik, 6os, a kvantummechanika nem írja le a fotonok keletkezését és megsemmisülését.
Ezért gagyi a kvantummechanika többek között.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!