Szerintetek jó oka van annak, hogy a feltehetően lakható bolygók nagyon messze vannak tőlünk?
Természettudomány kategóriában tetted fel a kérdést.
Nem ismerünk egyetlen nem földi életformát sem.
Ebből fakadóan nem ismerünk egyetlen nem földi eredetű civilizációt sem.
Ebből fakadóan nem tudjuk, hogy milyen messze van tőlünk a legközelebbi nem földi eredetű civilizáció.
Ebből fakadóan nem tudjuk, hogy átlagosan hány ilyen van egy galaxisban, vagy a látható univerzumban.
Így aztán nem tudjuk azt sem, hogy a hozzánk legközelebb eső nem földi eredetű civilizáció az átlagosnál közelebb vagy távolabb van-e.
A természettudomány keretein belül maradva nem hogy nincs okunk feltételezni valamiféle erőt, vagy intelligenciát, ami tőlünk túl messzire tenné a legközelebbi nem földi eredetű civilizációt, de maga az a kijelentés, hogy a feltehetően lakható bolygók „túl” messzire lennének tőlünk, az sem állja meg a helyét.
Meg eleve a „túl messze” az nem egy természettudományos fogalom, hanem egy emberi szubjektív fogalom.
Ha feltesszük, hogy Isten teremtette a világmindenséget, akkor bizonyára a következőket akarta:
* Jusson minden civilizációnak elég hely.
* Ne találkozzanak túl hamar egymással, mert abból sok bűn születik (gyilkosság, rablás). Csak akkor, ha elég érettek hozzá.
Oka? Szerintem nincs különösebb oka. Ahogy a Bikini együttes dala szól: -"Széles, tágas a tér...".
Más meglátogatni, és más ott lakni. Én személy szerint nem hiszem, hogy bárhol máshol tudnék lakni, mint a Föld. Annyi mindennek stimmelnie kéne, hogy én élhetőnek nevezzem a bolygót ahol lakom, felsorolni is nehéz. Pedig biztos van, csak lassú vagyok ahhoz, hogy megtaláljam.
A biztosan, embernek lakhatatlan bolygók is messze vannak (még a Naprendszeren belül is), csak a számuk több. Ma még így tudjuk, de valószínű így is van.
Ajánlom figyelmedbe a Nagy Filter elméletet. Érdekes felvetések az Élet+ civilizáció alakulásának, várható végeredményéről (is).
Persze hogy jó oka van. És nem is bonyolult: a feltehetően lakható bolygók mind csillagok - méghozzá meghatározott típusú csillagok - körül, adott távolságban keringenek.
És mivel ezek a csillagok igencsak messze vannak tőlünk, így a körülöttük keringő bolyagók sem lehetnek ennél közelebb...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!