Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az oltások mellett milyen...

Az oltások mellett milyen érveket lehet felsorakoztatni, miért nem kell tartani tőle és mik a valódi, bizonyított mellékhatások?

Figyelt kérdés
Az egyre inkább teret hódító oltásellenesség ihlette a kérdésemet. Én az oltás mellett állok, de mivel nem vagyok teljesen otthon a témában olyanokat kérdeznék, akik értenek is hozzá. Rengetegen mondják, hogy mennyien meghaltak már mellékhatásokban és mérgező anyagok is vannak benne és lebénultak emberek tőle, nem tudni pontosan mi van bennük így még a gyerekeiket sem oltatják be. Oltásellenesek kíméljenek itt, ha lehet.

2020. júl. 22. 12:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

RE #9:

Kétfajta polio vakcia van: a Salk-féle elölt vírust tartalmazó vakcina és a Sabin-féle élő, legyengített vírust tartalmazó vakcina.


A Salk-vakcinával még kb. az 50-es években volt egy botrány az USA-ban, amikor a vírus inaktiválás nem volt jó, és sokan lebénultak és meghaltak attól az egy sarzstól. (keress rá: Cutter incident).


A Sabin-cseppeknél mutáns, emberre ártalmatlan élő polio vírust alkalmaznak szájon át. Alapból ez jóval hatékonyabb, hosszabb ideig véd, mint a Salk-vaccina. Azonban minden 1-2 millió oltás közül kb. 1x a vírus visszamutálódik és az igazi poliomyelitist okozza. Amikor járvány van, ez kb. semmi. Azonban jelenleg kb. csak Afganisztánban, Pakisztánban fordul elő vad poliofertőzés, ott is csak 5-6 évente néhány eset.


Szóval a legtöbb országban már nem használják a Sabin cseppeket, mivel a rizikó már nagyobb, mint a benefit. Magyarországon is évek óta csak az inaktivált polio vakcina használatos.

2020. júl. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. júl. 23. 12:47
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor talán nézzük, minek az oltás és mi van az oltóanyagban.

Az emberi szervezet úgy működik, hogy életellenes dolognak tekint minden idegen anyagot. Különösen a mikroorganizmusokat, mert azok beavatkoznak az anyagcserébe. És nemcsak tekint, hanem védekezik sok szinten, ezt nevezik immunrendszernek. A lényege, hogy ellenanyagot termel, amelyek elpusztítják a mikroorganizmust. Sőt, ez az ellenanyag meg is marad a szervezetben és van egy fontos tulajdonsága, emlékezik. És itt minden arról szól, mi a gyorsabb. Az organizmus szaporodása vagy az ellenanyag gyártása. Nagy dózisú baktérium, rossz környezet a szaporodást erősíti, a legyengült szervezet az ellenanyagtermelést alig végzi. Itt jön be az időfaktor is. A szaporodáshoz és az ellenanyag gyártáshoz is idő kell. Az ellenanyag gyártás lényegében úgy indul, hogy a szervezet "kielemzi" az idegen anyagot, eldönti mi és milyen ütemben termelődjék. Ha beoltottak valakit, az ellenanyag kis mennyiségben eleve a vérében van. ÉS azonnal felismer, megy a vészjelzés. Az oltás hatására tehát mire az idegen behatoló kellően szaporodni képes, annyi ellenanyagot kap, hogy - szó szerint - beledöglik. Ezért véd az oltás. A természetben nincs stabil dolog, tehát régi oltás, kis dózis, vagy éppen nem a megfelelő (lásd később), rosszabb hatásfokot eredményez, de a semminél mindenképpen jobbat.

Az oltóanyag lényegében legyengített mikroorganizmus. Szaporodni alig képes, de kicsit igen. A nagyon legyengült szervezet ez ellen se tud védekezni, akkor lesz a baj. Átlagos szervezet normál reakcióval legyőzi, közben megtermeli az emlékező ellenanyagot. Ezért leszünk kicsit betegek az oltástól. Rossz dózis, rossz pillanat ellene dolgozhat, túl kevés meg nem indítja el a folyamatot.

Mi lehet a probléma az oltóanyaggal? Egy kémiai vegyületet nem úgy válogatunk szét, mint egy babot a rizstől. A reakciók, tisztítás, megfelelő koncentrátum előállítása nagyon sokféle vegyület reakcióinak összessége, továbbá némi mechanikai művelet (szűrés, centrifugálás stb.). Itt mindig marad "szemét", azaz olyan nyomelemek, vegyületrészek, amelyeket nem 100%-osan lehet eltávolítani. Ez azonban pontosan be van mérve, a gyártási protokoll pontosan előírja a menetrendet, beleértve az ellenőrzést. A pontosság nyilvánvalóan az eszközöktől függ, itt a fejlődés rohamos, ezért a javulás is. Az anyaggal tehát probléma nem lehet. Amivel igen, az az emberi trehányság. Néhány lépés nem pontos betartása, az ellenőrzés lazasága és hasonlók. Ezen felül, minden ember egyedi, a reakciója is. Ezért lehetséges, hogy millió embernek kiváló védőoltás egy szer, és aztán akad valaki, aki életveszélybe kerül tőle. Ez nem a szer hibája, ez az egyén pechje. ezért fontos oltás után a gondos önellenőrzés, a normál lefolyástól való eltérés azonnali jelzése. A biokémiai reakciók meghatározott idő alatt mennek végbe. Kevesebb idő alatt kevesebb reakció, tehát baj esetén a beavatkozás eredményes. Ha mégse, ott emberi figyelmetlenség történt.

2020. júl. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlom a YT-on is megtalálható: Kurzgesagt(Dióhéjban) kis animációs sorozatának, A Védőoltások mellékhatásai - Mekkora a kockázat? -című epizódját. A feliratot állítani kell, de nem guglis, jó fordítás.

Példának a kanyarót hozza fel. Statisztikán és tudományos érveken, alapul a mondandójuk. Az ellenzők álláspontját is bemutatja.

... és jópofa kis rajzfilm kb. tíz percben.

2020. júl. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!