Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi lenne a legjobb, legáltalán...

Mi lenne a legjobb, legáltalánosabb elnevezése az életszerű dolgoknak?

Figyelt kérdés
Amiben benne vannak a tényleges élőlények (baciktól az emberekig minden), de a vírusok és a mesterséges intelligencia is.

2020. júl. 8. 00:10
 1/10 anonim ***** válasza:

Élet! Maga az élet.


Mert ezek mind, az élet részei.

2020. júl. 8. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha most ki kellene találni ilyen nevet, akkor pl. entitás..?
2020. júl. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Pl életszerű dolgok. :) Amúgy a mesterséges intelligenciának semmi köze sincs az élethez. De pl a vírusok sem élnek. Persze értem a kérdést, de meglehetősen fogós.
2020. júl. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A wikiszótár szerint:

Animáció: 3. Sok mozgás. Megtöltés élettel és elevenséggel.

Entitás: 1. önálló egységként működő személy, élőlény vagy egyesülés. Eredet [entitás < latin: entitas (élőlény) < entheus (lelkes, lélekkel rendelkező < szellem által mozgatott) < görög: en- (bele) + theosz (isten < lásd: teo- (isteni)] - ezt kicsit ezoterikusnak találom.

Intelligencia: 2. Átvitt értelemben: Értelmiségi foglalkozású személyek társadalmi rétege, csoportja. - a primitívebb életformákra túlzás lehet a személy, de nem rossz.

Organizmus (szerveződés): 2. Átvitt értelemben: Összefüggő részekből álló rendszer, amely szoros kölcsönhatásban működő egész, és felépítésében, működésében hasonlít egy élőlényhez, élő szervezethez.

Vitalitás: 2. Szeng: Okozó képesség, amely az élő szervezet erőfeszítéseiben, küzdelmeiben nyilvánul meg.


Ezeket találtam a leginkább találónak. Szerintetek?

2020. júl. 8. 15:30
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"ezt kicsit ezoterikusnak találom"

Pedig az entitás szót mesterséges int. témakörben is használja a szakirodalom. (entity)

2020. júl. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Az entity-t nem csak a mesterséges intelligenciára használják az IT-ban, hanem kb. bármilyen jól körülhatárolt objektumra, bármi valós jelenség absztrakt leképezésére. Gyakorlatilag "dolog" :) Szóval az szerintem túl bő fogalom, bár nem tudom informatikán kívül is ilyen általános értelemben használják-e.
2020. júl. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Azért egy kőre vagy felhőre sehol nem mondják tudományos vagy műszaki körökben sem, hogy entitás. :))

Az entitás nem csak "dolog", hanem valamilyen folyamatban tevőlegesen részt vevő fél, önálló tevékenységgel és/vagy feladattal rendelkező, jól körülhatárolható egyedi eleme egy rendszernek.

2020. júl. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kőre, vagy felhőre nem, de a követ vagy a felhőt modellező absztrakt objektumra/adatszerkezetre már igen. És erre tipikusan igaz is lesz, hogy "valamilyen folyamatban tevőlegesen részt vevő fél, önálló tevékenységgel és/vagy feladattal rendelkező, jól körülhatárolható egyedi eleme egy rendszernek," mert ha nem lenne valamilyen szerepe a rendszeremben, akkor minek hoztam volna létre? :) Pl. írok egy hegyomlásszimulátort, abban az egyes kövek már lehetnek entitások.
2020. júl. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"abban az egyes kövek már lehetnek entitások"

Hát én ezt eddig még nem hallottam, de legyen. :)

2020. júl. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az életszerű dolognál jobbat aligha fogsz találni. Mivel a listád egyes elemei olyan szinten eltérnek egymástól, hogy nincsenek egy halmazba foglalva semmilyen definíció alapján.
2020. júl. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!