Ebbe miért nem gondolnak bele a tisztelt aktivisták?
Először is azzal kezdeném, hogy a Greenpeace-re gondolok. Visszaolvastam egy cikket (mivel paksi vagyok) hogy tiltakoztak Paks 2 ellen.
De egyszerűen abba nem gondolnak bele ezek a nyomorultak hogy akkor honnan lesz áram? Ja megújuló? Akkor meg a gatyájukat is a villanyszánlára fizetnék arról nem is beszélve, hogy a napelemparkok mennyi termőföldet elfoglalnának hogy kellő energiát termeljenek. Én néha azért lekapcsolnám a villanyórát az ilyeneknél hogy rájöjjenek az áram nem csak úgy van.
Természetesen az atomerőműnek is vannak káros következményei, de szinte mindennek a világon. Ennyi erővel én is panaszkodhatnék hogy na vajon mi lesz az aktivisták transzparenseivel? Csak úgy kidobják majd és szennyezik műanyaggal a környezetet vagy mit csinálnak azokkal?
Valakinek véleménye, észrevétele ezzel kapcsolatban? Nem szerettem volna leszólni senkit, de szerintem ez olyan dolog hogy "valamit valamiért" szóval nincs teljesen tiszta energia.
"Természetesen az atomerőműnek is vannak káros következményei, de szinte mindennek a világon."
Ja, hát akkor nem is baj, hogy az atomerőművek fűtőeleminek vannak káros következményei, pláne, hogy milyenek...
Ja, hát ha neked nincs 3 fejed, akkor nem is lehetnek drasztikus következményei... Veled aztán lehet vitázni...
Mondjuk üljél rá az egyikre, csak úgy fél órára, aztán megnézzük, hogy hány fejed lesz, ha egyáltalán lesz...
"hogy akkor honnan lesz áram?" De jó, hogy feltetted ezt a kérdést, kedves Kérdező!
Miért is lenne szükség egy csökkenő népességű, alacsony ipari kibocsátású országnak a jelenleginél nagyobb mennyiségű elektromos energiára? Ja, hogy politikusok vágyálma a gazdaság felfutása? Nem kell mindent elhinni a tévéből.
Azt a cikkel olvastad, amiben az Energia Klub szakértői leírják, hogy elosztói szinten mit lehetne és kellene tenni?
és
A cikkek összefoglalása a kérdésedre vonatkoztatva: nincs szakmai bizonyíték arra, hogy a megtermelt többletáramra hazánknak szüksége lesz, viszont a beruházás meg nem térülése bizonyítva van. Természetesen a cikkek más adatokat is tartalmaznak, érdemes informálódni a kérdéskörben.
Milyen többletáram?
Magát a paksi atomerőművet (jelenlegit) és több fissziós hőerőművet is le kell állítani pár éven / 1 évtizeden belül, mert megöregedtek. Asszem a paksi atomerőmű egyes blokkját pl 2032-ben.
Megoldás lehetne talán valamilyen szinten a lokális energiatermelés, például napelem mindazokra az épületekre, amelyekre csak lehet. Mármint nem az összes hőerőmű helyett (!), hanem úgy, hogy azokból kevesebb kelljen.
Bár ha rendszerszemlélettel nézem, a napelem is legalább annyit árt, mint használ. Már csak azért is, mert így rengeteg kellene belőle. Tehát sok kicsi valami egy nagy valami helyett. Sok kicsi sokra megy...
07:32-es vagyok
Látom, a cikket nem olvastad el.
Minden jót! A továbbiakban meghagylak a thinkboxodban. Remélem, sem tervezési, sem kivitelezési hiba nem csúszik az építkezésbe, elegendő lesz a Duna vize a hűtésre mennyiségében és hőfokában (ezt is vitatják a kutatók). Illetve ajánlom figyelmedbe hazánk szeizmikus zónatérképét is. Persze ezt sem fogod elolvasni, mint ahogy az ajánlott cikkeket sem tetted :D Egyszerűbb az élet tájékozatlanul, igaz?
Tulajdonképp nem is értem magam, miért foglalkozok evvel a kérdéssel. Ha valami történik, elsősorban a környékiek lesznek bajban, én nem. A távolság négyzetével csökken a sugárzás, ha jól emlékszem.
A greenpeace sétáljon csak szépen át a fosszilis erőművekhez, amíg azok léteznek, addig húzzanak az atomerőművek közeléből.
De gyalog menjenek.
Nem ám valami környezetszennyező járművel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!