Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha megeszik a paradicsomot és...

Ha megeszik a paradicsomot és távozik a széklettel, megfelelő talajon kikel a magja, túléli az emésztést?

Figyelt kérdés
A kérdés elméleti, kíváncsi vagyok, mit bír a paradicsommag.

2020. jún. 24. 21:54
 1/9 anonim ***** válasza:
24%
Nem tudom. Meg soha nem piszkáltam ki magokat a székletemből, így nem próbáltam. :D
2020. jún. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogy a paradicsommag képes-e erre, azt konkrétan nem tudom, de más növények magja biztosan képes túlélni az emberi szervezetet. Azonban az "emberi trágyában" kikelt növények terméseinek fogyasztását ajánlott kerülni (itt az egynyári növényekre gondolok, mint a paradicsom is, de például egy meggyfa esetén (melynek termésre fordulási ideje több év) ez a veszély nem áll fenn).
2020. jún. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Persze, tudom, hogy a legtöbb gyümölcs magja kikel így (most az embert hoztam példának, nem tudom, a vaddisznó eszik-e paradicsomot és kikel-e a hullajtékából). Kis gyenge magoknak tűnnek ezek, de a komposztban képes kicsírázni. Ezért a kérdés, pusztán "tudományos" szempontból. Nem vagyok rászorulva, hogy ilyet egyek :)
2020. jún. 24. 22:26
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Fel sem merült bennem, hogy olyan helyzetben lennél, csak megjegyeztem.

A paradicsomnak azért van olyan sok magja, mert könnyen el tud pusztulni, de ez nem jelenti azt, hogy szélsőséges helyzetben ne élnék túl.

Pár éve, még a híradóban is benne volt, hogy amikor nyáron extrém alacsony volt a Duna vízállása, akkor a hátramaraft (egyébként eléggé mérgező) iszapban kikeltek különféle magok (a görögdinnyére konkrétan emlékszem), és azt is mondták, hogy nehogy egyen belőle bárki is, ha véletlenül beérnének.

2020. jún. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Erre találták fel a növények a gyümölcsöket (mint amilyen a paradicsom).
2020. jún. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
nem, mert a gyomorsav szétmarja, de még nem próbáltam
2020. jún. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%
Minden gyümölcs a természet ajándéka, persze azt sem ingyen adja hogy ne pusztulj éhen, mert pontosan ilyen funkciója van. Te megeszed (mondjuk az emberen kívül mindenki más magostól eszi meg a terméseket), azt elviszi magában jó messzire, valahol kiszarja, és jó eséllyel a mag kikel a szerves trágyából a földbe.
2020. jún. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen, tehát még az ilyen kis magokra is vonatkozik ez (mondjuk van rajtuk egy finom bevonat, az védheti talán meg).
2020. jún. 28. 11:51
 9/9 Wadmalac ***** válasza:
100%

Elég rosszak az esélyei, mert te még aljas módon meg is rágod, amit eszel.

Nem kizárt így sem, hogy a mag túléli ezt a túrát.

Mindenesetre nagyobb eséllyel éli túl, mint egy növényevő emlősben, annak az igen hosszú, cellulózt is bontó emésztésében.


Csak mellékes infó: a paprika arra "találta fel" a csípősséget, a kapszaicint, hogy emlősök ne egyék meg, csak madarak, amik nem rágják meg a magokat és nem is emésztik olyan mértékben, mint a növényevő emlősök.

A madarak érzéketlenek a kapszaicinre, nekik nem csípős.


A paprika pechje, hogy mi szeretjük a csípőset, de ezt a pechet elég jól kompenzálja az, hogy termesztjük.

2020. jún. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!