Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az urán-235 más elemekre...

Az urán-235 más elemekre bomlik a természetben mint egy atomerőműben?

Figyelt kérdés
Ott, ahol az uránt bányásszák, miért nincs olyan gond, mint Csernobilban?

2020. máj. 27. 21:35
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

@EagleHUN


köszi a hozzászólást, elolvasom még párszor... régóta érdekel minden a témával kapcsolatban, de hogy a "hasadás" és "bomlás" két különböző dolog, azt csak most tudatosítottam igazán

2020. máj. 28. 09:59
 12/13 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Akkor viszont miért féltek az esetleges gőzrobbanástól, ami beterítette volna egész európát? Hát akkor nem szétszóródott volna úgy, hogy az élettani hatása elenyésző lett volna?"

Ha végigolvastad EagleHUN kommentjét, láthatod, hogy a gőzzel nem az urán kijutása volt a fő veszély, hanem a szintén erősen radioaktív bomlástermékek. Uránnak esetleg a pora jut messzire széllel, felhővel, de a jód, radongáz, vízben oldódott cézium-hidroxid, egyéb nem szilárd termékek tényleg világszinten terülnek.


Amúgy nem tudom, mondjuk a grafit moderátorok égése milyen mértékben radioaktív és milyen felezési idejű szénizotópokat fújhatott szén CO2 formájában. Valószínűleg ez kis tétel a többi "illékony" szennyező mellett.

2020. máj. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm uraim, rengeteget tanultam a válaszok nyomán :)
2020. máj. 28. 10:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!