Szerintetek ezzel a módszerrel elvileg van lehetne esély, hogy visszanézzük élőben, hogy mi történt a múltban?
Még akkor sem, ha feltételezzük a fénysebességnél gyorsabb utazást. A fény nem egyenesen a megfigyelési pontodhoz fog vándorolni, hanem szétszóródik egy gömbfelület mentén. Minél távolabb mész, a Földről eredő fénynek annál kisebb része vándorol a te távcsövedbe. Ahhoz, hogy megfelelő mennyiségű fényt összegyűjts, hogy rekonstruálni tudd az eseményeket a Földön, akkora lencsére lenne szükséged, mint egy galaxis.
Egyébként meg ez hülyeség:
"19 sz végéig maximum 100km/h ra volt képes, 60 évvel később már 60.000 km/h ra azért a jövőben bármi lehetséges, nem?"
Nem. A 19. században is képes volt az emberiség nagy sebességet elérni, pl. bombák repeszei, golyók, stb. Csak nem tudta irányítani. Ha valaha lesz olyan hatás, ami valamilyen módon gyorsabb lesz a fénynél, először irányíthatatlan formában fogjuk megismerni, és könnyen lehet hogy mind meghalunk tőle. Mint a puskapor feltalálása, csak az egész bolygót fogja véletlenül felrobbantani.
De sokkal valószínűbb, hogy nem lehet a fénynél gyorsabban menni. Ha meg nem lehet, akkor nem lehet akkor se, ha szerinted "bármi lehetséges". Nem lehetséges bármi, csak a lehetséges dolgok lehetségesek.
Egy féreglyukon át eljutsz 4 milliárd fényévre, néhány másodperc alatt. A szuperhiper távcsöveddel megkeresed a Földet,és "toronyiránt" elkezdesz felé közeledni a térugró járműveddel. Minden ugrással néhány ezer fényévvel közelítesz, mindaddig amíg a távcsövedben meg nem jelennek a kivehető Földfelszínen történő események. Bá-gá-tel! :)
A kutatás alatt szerzett tapasztalatokat, kérlek oszd meg itt velünk.
"A fénysebességet az emberiség elérte részecskegyorsítóban 2009-ben, tehát egy atomot már fel tudnak gyorsítani, nyilván nem arra utalok, hogy bármi előretörést jelentene ebben"
Ez nem igaz. A 99,99% a fénysebességnek nem egyenlő a fénysebességgel, se pedig tetszőleges közelséggel fénysebesség alatt se ekvivalens a fénysebességgel. Továbbá meg igenis áttörés lenne és a szakfizikai történelem szempontjából egyik legjelentősebb fizikai kísérlete lenne, Nobel-díjt érdemelne ha a tudományos kritériumokat kielégítő módon sikerülne kísérletileg igazolni. Ugyanis Einstein óta tudjuk ,hogy tömeggel rendelkező részecske/anyagfajta nem haladhat fénysebességgel. A tömegtelen részecskéknek mint pl. a fotonoknak meg nem létezik lassabb állapotuk, mindig fénysebességgel haladnak.
Egyébként már voltak ilyen kérdések:
https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__1..
https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!