Mi a véleményük a turanistáknak arról, hogy a Down-szindrómát régebben Mongol idiotizmusnak nevezték az ázsiai nagyrasszal való hasonlósága miatt?
Mi a véleményük a turanistáknak arról, hogy a Down-szindrómát régebben Mongol idiotizmusnak nevezték az ázsiai nagyrasszal való antropológiai hasonlósága miatt?
"akkor a Down-kóros emberekhez, őket is szépnek tartották ezért?"
Kérdező! El vagy te varázsolva. Ez egy súlyos betegség, semmi köze a szépséghez, mint kategóriához, és egy felszíni hasonlóságon kívül a rasszokhoz sincs semmi köze. Ahogy van olyan betegség, amit nyúlszájnak hívnak, és semmi köze a nyulakhoz genetikailag.
" Langdon egyes külső antropológiai megjelenésből eredő hasonlóságok alapján (a "mandulavágású" szemforma, belső szemzugban megjelenő úgynevezett mongolredő, lapos széles orrnyereg és rövid orr, valamint a lapos arc és arccsont, fogsor, fogak alakja és formája, lapos tarkó) helytelenül úgy gondolta, a betegség lényege a mongoloid nagyrasszra való visszaütés, ebből ered a hibás és ma már elfogadhatatlan „mongoloid idióta” („mongolidiotizmus”, „mongolizmus”) elnevezés. "
Azért valljuk be, elég sokminden hasonlít a mongoloid népek és a Dawn-szindrómások külsejében.
Tényleg, ha van valami kun kisebbségi leszármazott túlélő a kunságban,csecsemő vagy kiskorában hogyan tudják az orvosok megkülönböztetni, hogy a hagyományos sárga (mongoloid) nagyrasszra ütött vissza a kunocska gyermek, vagy esetleg betegség Dawn-szindróma okozta ezt?
Elöszrö is DOWN és nem Dawn szindróma.
Másrészt csak felületes leírás alapján lehet összetéveszteni a külsö jegyeket.
Harmadszor nem csak külsö jelei vannak, hanem egyéb jellemzök is, amiket simán ki tudnak mutatni.
A turanisták véleménye meg senkit nem érdekel, ilyyen ugyanis hivatalosan nem létezik.
szerintem engedd el ezt a témát - kényes terület több szempontból is: mert egy tragikus genetikai betegség és a rasszokkal való foglalkozás is ma már nem jó. Az ember a legmagasabb rendű képességei: a szó értés, a gondolkodás a szavakkal, az én-tudat NEM genetikai meghatározottságú, hanem embertől tanulja a kisgyermek.
Ha a kis Árpádkát a szabolcsi Penészlek nyomortelepéről elviszik születése után Kiotóba, a japán császári udvarba, pont úgy alakulnak a fentiek, mint ha a japán császár leszármazottja lenne.
Kurultáj egy kultusz, hagyományőrző tevékenység. Annak van értelme -akit érdekel ez, de nem rassz és betegség szempontjából, hanem történelemként és kultuszként.
József Attila szavát szívleld meg:
"az őssejtig vagyok minden ős"
- ezzel messzebbre jutsz, mint a felvázolt kérdéssel való kutakodásban.
Mégiscsak az a helyzet kérdező, hogy ez a tudomány rovat. Ez egyben jó lenne, ha jelentene egy minőségi szintet is. Azonban ezen a szinten nem érdemes ezt boncolgatni. Egy apróságot megjegyeznék azért. Az ember kicsit bonyolultabb jelenség, mint egy gyümölcs. El tudod te képzelni, mennyi hasonló tulajdonságot tudnék felsorolni a ringló és a mangó között? De pusztán ezért ne csettintsünk jelentőségteljesen, hogy lám, ennyi hasonlóság... Mert ez két különböző gyümölcs!!! Drasztikusan különböző. A nap is gömbölyű, meg a föld is. Azért a földből soha nem lesz nap.
Szánni valóan buta emberek ez irányú eszmefuttatásaival pedig nem foglalkozunk. - Ha a tudomány rovatban érezzük magunkat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!