Miért látni a világ minden pontján ugyanazokat a csillagokat? Ez hogy lehet?
Csak mert egy gömbön ez nem lenne lehetséges.
Ébresztő
Durvábbat mondok: Az északi sarkcsillagot pl. soha nem látni Ausztráliából, a Magellán felhőt pedig innen nem látni, csak a déli féltekéről.
:o
A legdurvább: A Napot sem látni egyszerre az egész Földről. Ugyanabban az időpontban van ahol nappal van, máshol meg éjszaka. (Vagy előbb azt tisztázzuk, hogy a Nap is csillag-e?)
A világos részen látszik a Nap, a sötét részen a látóhatár alatt van (már lement este vagy még nem jött fel reggel.) Ha van ismerősöd Tokióban vagy San Francisco-ban, akkor hívd fel, kérdezd meg tőle, milyen napszak van.
Vagy csak simán kiabáld a telefonba neki, hogy ÉBRESZTŐ! Kíváncsi vagyok, meddig lesztek még ismerősök.
Ez annyira gyönyörű öngól volt kérdező :D
Kb olyan a kérdés hogy "Miért van az egész Földön mindenhol ugyanolyan napszak?"
A válasz: Nincs ugyanolyan napszak mindenhol :D
Ugyanez a te kérdésedre is a válasz: Már az alap állításod is hamis, hisz tudjuk jól hogy nem mindenhol ugyanazok a csillagok vannak.
A déli féltekén egy nagy halom csillag, és galaxis figyelhető meg, ami az északin nem (pl Magyarországról soha nem fogsz Magellán felhőket, vagy Dél keresztjét látni. Ugyanígy egy Dél-Afrikában az esti eget szemlélő se fog Sarkcsillagot, vagy Göncölt látni.)
Többek közt ez is egy remek bizonyíték a Föld gömb alakjára.
XD
Jó'van kérdező, akkor lapos.
Csak azt nem értem, minek kérdeztél?
(Dehogyisnem értem, túl sok laposfődessel vitáztam már, tudom hogy imádjátok ha csak fél másodpercre is okosnak láttathatjátok magatokat, aztán ha jön valaki aki tényleg tud is, akkor kifaroltok a vitából egy "akKoR iS lApos" féle zárással)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!