A sivatagos helyeken nem lenne-e lehetséges, vagy ha költséges is de hosssútávon nem érné-e meg mesterséges öntözéssel esőerdőt telepíteni, utána ha beindulna, talán fenntartaná saját magát - úgy értem esne annyi eső, amennyire szüksége lenne?
Nincs elég tápanyag a talajban, nagy a napi hőingás. És esőerdőt nem lehet telepíteni;egyszerűen fogalmazva ez olyan '1x használatos dolog'. Biztos hallottál már arról, hogy kiirtották az esőerdőt a jó termőtalaj reményében, de nem volt jó a föld. Ez azért van mert amikor a levelek és egyéb növényi hullaékok lehullanak a talajra, a gombák és a magas páratartalom miatt nincs idejük komposztálódni, beépülni a talajba, ezért ott nem jó minőségű a föld.
Szóval az a lényeg hogy esőerdőt nem lehet telepíteni, azzal kell beérnünk ami van.
Valaha a sivatag helyén szavanna volt, és fokozatosan száradt el. Ezt még nem az ember okozta.
A sivatag alatt van víz, lehetne öntözni.
Kérdés, hogy mennyire?
Ez a víz a környező hegyekből jön. Olyan sok azért nincs.
Én már több helyen írtam a tippemet.
Napelemek.
1. árnyékol, csökkenti a talaj feletti hőmérsékletet, de azért a fotoszintézistől nem veszi el az adott körülmények közt a szükségletet.
2. megfogja a homokot folyamatosan költöztető szelet és az alapozásával nagyobb mélységben is rögzíti a talajt, ezzel a növénytelepedést megakadályozó dűnevándorlást is kilövi.
3. felfogja a hajnali párát és maga alá csöpögteti, ezzel segítve a növények megtelepedését.
És nem mellesleg közben áramot termel.
Gondolom feltűnt, hogy a kihasználható nagy sivatagok és a zöld energiatermelés igazi beruházói nem ugyanazokban az országokban vannak.
A fő akadályok politikai gazdaságiak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!