Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a Földön minden anyag,...

Ha a Földön minden anyag, test 100%-osan elnyelné a fényt, akkor vak sötét lenne nappal, és csak a Napot és a csillagokat látnánk?

Figyelt kérdés
Minden fénykibocsátó eszköznek, élölénynek (izzó, neon, csillag, szentjánosbogár) eleve van valami fényvisszaverő része? Gondolom nem én találom fel a spanyol viaszt, de jól értem hogy fény önmagában nem létezhet fényvisszaverő eszköz nélkül?
2010. júl. 19. 22:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kezdetben vala semmi, majd az úr megteremté a fényt, továbbra is vala semmi de már látni is lehetett azt ....


egyébként szerintem visszavert fény nem lenne csak, de pl gyertyalángot látnád mert fényt kibocsátó

2010. júl. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem a fénykibocsátó eszköznek van fényvisszaverő része hanem rajta kívűl van fényvisszaverődés és áteresztés és elnyelés. Csak elméletileg a teljes elnyelésnél a tárgy nem látható mert elméletileg nem verődik vissza róla fény.A világűr elnyelő áteresztő része ezért sötét.
2010. júl. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon úgy néz ki, hogy csak a fényforrásokat látnánk. Csak a szilárd testek nyelnék el a fényt vagy a folyadékok és a gázok is, köztük a levegő?
2010. júl. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De magában a fényforrásban is kell lennie olyan anyagnak, amiről a fény visszaverődik? Amúgy kint az űrben jó távol a Földtől az asztronauták egyszerre láthatják a napkorongot, és mellette akár közvetlen a háttércsillagokat? Vagy nyilván van a Napnak is valamennyi légköre, vagyis nem tudom szakszóval, "szférája"...
2010. júl. 20. 06:37
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy jelen esetben a "Földön minden anyag" az a légkörre is vonatkozik.


-Ha igen, akkor már eleve nem sok fény jutna le a felszínre, őgyhogy tök sötét lenne, de a csillagokat se látnánk, meg a gyertyalángját se igazán, hiszen köztünk és a gyertya közt is van levegő.


-Ha nem, akkor a levegő ugyanúgy szórná a fényt, tehát az égbolt kb ugyanúgy nézne ki, mint most.


-Ha pedig eltekintünk a légkör jelenlététől, akkor igen, kb úgy van ahogy mondod. Csak az önmagukban is fénykibocsátó anyagokat látnánk.


---


Igen, elvileg az űrben a Nap mellett látszanak a csillagok, mert nincs légkör ami szétszórná a fényét.

Más kérdés, hogy a szemed ne tud egyszerre alkalmazkodni a Nap nagyon erős és a mellette lévő csillagok kisebb fényességéhez, így a közvetlenül mellette lévőket (mármint amik mellette látszódnának) nem látod.

2010. júl. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"De magában a fényforrásban is kell lennie olyan anyagnak, amiről a fény visszaverődik?"


A fény úgy keletkezik itt, hogy a hőhatás(égés) révén a kanócon az elektronok néhány elektonpályával feljebb ugranak, gerjesztett állapotba kerülnek. Utána amikor visszaugranak eredeti pályájukra, akkor a többletenergiát egy foton formájában bocsájtják ki.

2010. júl. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!