Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen egy átlagos munkanapja...

Milyen egy átlagos munkanapja egy molekuláris, immun és mikrobiológusnak? Egy neurobiológusnak? És egy genetikus, sejt és fejlődés biológusnak?

Figyelt kérdés
Miből áll a munkájuk, mit csinálnak munka közben. Milyen a munkakörnyezet?

2019. nov. 14. 17:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a Semmelweisen vagyok orvostanhallgató.

A mikrobiológus tanáraim tanítanak, kutatnak és cikkeket publikálnak. Az egyetemen különböző munkacsoportok vannak és a munkacsoportok egymástól függetlenül más és más témával foglalkoznak. A mikrobiológia tanárom pl. valamilyen vírustörzset vizsgál, az immunológia tanárom pedig egértörzsekben T-sejteket kutat daganatképződésben való szerepéről. A legtöbb tudományterületen a kutatásokhoz a molekuláris vizsgálómódszereket alkalmazzák (blottolás, Elisa, immunfluorescencia stb.). Ebből áll a munka.

A munkakörnyezet pedig pocsék és avittos, mert a 80-as évekből visszamaradt műszereket tudják többnyire használni.

2019. nov. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Neurobio:


Naponta a szakirodalom átfutása, időnként 1-1 fontosabb cikk referálása a többeieknek.

A napi állatkísérletek elvégzése, és adatok kielemzése ami lehet agyi képalkotás (2foton, anatómiai festések, elektrofiziológia stb).


Ezen felül meetingek, újabb kísérletek megtervezése is fontos. Szinte mindenki tud programozni, szóval sokak foglalkoznak adatelemző és képelemző módszerekkel, elég komoly szinten. Igénybe véve a matematikát és mesterséges neurális hálókat.


Emellett új metódusok, műtéti eljárások, műszerek kidolgozása is fontos, amiből aztán szabadalmak és technikai publikációk születnek. Előre megtervezhetőek a humán alkalmazások is, az Alzheimer, Parkinson-kór, epilepszia, retinális vakság, egyéb betegségek diagnosztikájában, kezelésében.


...

A munkakörnyezet és fizetés változó. Általában ahol ipari, alkalmazott kutatás is folyik, ott 10x annyi forrás van, és high-tech EU/USA szintű műszerek. Néhol még fejlettebb is az egyedi koncepcióknak hála.


Persze ez intézet és iparfüggő is. A munkatempó jelentős és elég stresszes. USA-ban mondjuk méginkább nagyobb a hajtás.


Általában mindenki megtalálhatja a számítását, mivel interdiszciplináris ma már ez a tudomány.


Kb ennyi, a kevés szabadidőben általában a kutatók söröznek, kirándulnak meg nemzetközi konferenciákon költik az adófizetők pénzét 😃

2019. nov. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ja és kifelejtettem... ugye a publikáció egy nagyon stresszes és versenyhelyzeti feladat.


Hatalmas tőkével, és humán erőforrással kell versenyezni Kínával és nyugattal.


Akik épp nem kísérleteznek azok publikációk ábráit csinálják, vagy módszertani leírásokat írnak, plusz javítgatják a visszadobott cikkeket. Emiatt kellenek jó Indesign, Photoshop skillek. Na nem az eredmények hamisításában, hanem az ábrák és előadások, poszterek elkészítésében. Kb grafikusi véna kell ezekhez, plusz marketing érzék. Hiába jók az eredmények, ha nem tudod őket prezentálni.

2019. nov. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én csak annyit tennék hozza, hogy a Debreceni Egyetemen az Élettudományi Központban (ETK) nagyon menő laborok vannak, rengeteg pénz a kutatásokra és eszközökre, az nem egy régi dolog. Ide megéri jönni :)
2019. nov. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2019. nov. 14. 20:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!