Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a különbség a természetes...

Mi a különbség a természetes és a mesterséges fény között?

Figyelt kérdés
2019. nov. 6. 20:48
 1/6 anonim válasza:
31%

A természetes fény nem emberi beavatkozás alapján jött létre (pl: égitestek, szentjánosbogár), a mesterséges fény pedig ember által előállított (lámpa).


Off: 2 percedbe került volna ezt legépelni, elolvasni és rögzíteni az információt :D

2019. nov. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem az első nem egészen arra válaszra várt, amit az első írt... Hanem inkább arra, amiről ez a cikk szól:

[link]

Nagyon leegyszerűsítve: napfény = teljes spektrumú fény (UV-t is "tartalmaz", amire a szervezetnek szüksége van pl. D-Vitamin előállításához). Mesterséges fény: UV mentes

2019. nov. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Leegyszerűsítve igen, valószínűleg csak arról van szó, hogy napfényt (esetleg holdfényt) veszünk, vagy lámpafényt.


Lehet bonyolítani a lumineszcencia különféle fajtáival, mint a foszforeszcencia, fluoreszcenfia, biolumineszcencia... de itt egyszerűen a lámpa vs napfényről lehet szó.


Lámpa lehet izzó, halogén, fénycső stb...

Itt fontos megjegyezni, hogy fénycsővel UV is előállítható, vagy kikeverhető a Nap spektruma is. Szóval "szimulálni" lehet a napfényt is.


Fotózásnál vakurendszerekkel pl ezt próbáljuk elérni.

2019. nov. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amikor azt kérdezem, mi a különbség a természetes és mesterséges között, nem az érdekel, mi a különbség EGY konkrét természetes és mesterséges között. Mert az attól függ, mi a forrás!

A különbség az (fénynél és másnál is), hogy az adott dolog sok természetes állapotát elő lehet idézni mesterségesen, de mindet nem. Egy konkrét természetes fényforrás összetételét meg lehet vizsgálni például, és ha szükséges, meg pénz is van rá, elő lehet állítani ilyen mesterséges forrást. Ám a természet milliónyi változatot tud, amit az ember kellő vizsgálat után egyenként tud előállítani. Ám a zömét nem állítja elő, mert nincs rá szüksége.


A természetes és mesterséges között az lényegi különbség, hogy ha valamire szükségünk van konkrétan, akkor képesek lehetünk (ha megéri) azt bármely szükséglethez létrehozni, viszont a természetes így ritkán áll rendelkezésre.

2019. nov. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Wadmalac ***** válasza:
100%

Valóban általában napfényt értünk a természetes fény alatt, ha a mesterséges fény is szóba kerül.

Ilyen értelemben tényleg az a különbség, hogy a mesterséges fények általában sokkal szűkebb spektrumot tartalmaznak, még akkor is, ha fehérek.

Érdekes, hogy ha a napfénynél szűkebb spektrum a mérvadó, bizony a szentjánosbogár fénye is mesterségesnek minősül. Ugyanígy a természetes egyéb kemolumineszcenciák is.

2019. nov. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha természetes alatt most a napfényről beszélünk, akkor kb. az itt leírtak vonatkoznak rá:

[link]

Általában mesterséges fénynek számít minden fényforrás fénye, amit az ember hozott létre. Ha elég jól közelíti a napfény jellemzőit, akkor szokták mondani, hogy "természetes fény áraszt", ilyenkor ízlés dolga, hogy ezt a fényt minek hívjuk, de szigorú értelemben az is mesterséges.

2019. nov. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!