Miért most jött be ez a nagyon vigyázzunk a környezetünkre?
nezz korul a vilagban!
a folyok, a tengerek szennyezettek, a talajviz egy resze nem ihato tisztitas nelkul. a levego szmogos, fustos, az esoerdok felet 20 ev alatt kiirtottak, olyan dolgokat hasznalunk tobbsegeben, amelyek hosszabb ido alatt bomlanak le, mint amennyi idos a civilizacionk.
az emberek raebredtek, h elobb-utobb a sajat mocskukba fognak belefulladni. de lehet h mar most is keso. hosszu lenne felsorolni, meg mi maradt ki az emberi meggondolatlansag sorabol, ami majdnem vegtelen.
ugy tunik azonban h most mar nagyobb az erdek abban, h ovjuk a kornyezetet, mint az, h szennyezzuk (ertsd: penz)
Nem, mert mint írta is valaki csak most döbbentek rá, hogy mi lesz itt pár év múlva.
Érdemes azért azt is hozzátenni a történethez, hogy nem is volt olyan fejlett a technológia, hogy annyira tudjanak környezet tudatosak lenni pl. vízzel hajtott autó:))
Bár igazad van, gondolkodhattak volna előre, hogy ne vágják ki az erdőket stb.
na igen, az ember visszafele gondolkozik, nem elore:)
nem, nem neked kell vigyazni az erdore. arra kell vigyaznod, amivel kapcsolatban vagy. ha ugy erzed, az erdo nem nyujt szamodra semmi fontosat, ne torodj vele, csak azzal, ami nyujt.
"Miért most jött be ez a nagyon vigyázzunk a környezetünkre?"
Nem most jött be, hanem a 60-as években indult és a 70-es években vált a kormányok politikájának részévé a környezetpolitika.
Az oka pedig egyszerű: az ipar fejlődésével, a sok autó megjelenésével stb. tapasztalták ennek a negatív hatásait.
Jelenleg Európában sokkal tisztábbak a vizek, tisztább a levegő, jobb a hulladékkezelés stb., mint a 70-es években volt.
"Régen mindent lehetett, szennyszték a környezetet, senkit se érdekelt, hogy a kocsik mivel mennek, a gyárak mit csinálnak, stb."
Ez nem így van, régen is szabályoztak sok ilyesmit, csak nem volt egységes "környezetvédelem" nevű téma. Egyébként nagyon is foglalkoztak ezekkel a kérdésekkel, pl. az autó mellett egy fontos érv volt a 20. század elején, hogy milyen jó lesz, mert tisztább lesz tőle a levegő és a városok útjai (régen ugyanis naponta több ezer tonna lócitrom rakódott le a nagyvárosok utcáin). A benzines autó mellett a másik lehetőség a gőzkocsi volt, ami ellen komoly érv volt, hogy nagyon füstöl.
"Régen ezekre nem gondoltak, csak most juott az emberek eszébe?"
1272-ben I. Edward betiltotta Londonban a "tengeri szénnel" (rossz minőségű tengerparti szén) való tüzelést, mert elviselhetetlen szmogot eredményezett. Más kérdés, hogy a londoniak ezután is szénnel tüzeltek, noha könyvek, pamfletek, királyi rendeletek stb. tucatjai próbálták ezt a következő néhány évszázadban visszaszorítani. Tehát Londonban már a XIII. században a középpontban volt a légszennyezés kérdése.
tegnap 17:37
Ez se kifejezetten új téma. Ókori görög szövegeket is ismerünk, amelyek azon problémáztak, hogy a korábbi évszázadokban ki lettek vágva a fák és csupasz lett a föld. Bár akkoriban még tényleg nem gondolkodtak erről előre, hiszen az újkorig nem léteztek jól szervezett, erős államok, amelyek pl. meg tudták volna tiltani vagy szabályozni tudták volna a favágást. Ennek a következménye az lett, hogy a Római Birodalom, (vagy a híres példa: a kora újkori Velence) óriási erdőket pusztított el. Mindennek a hosszú távú hatásaival, illetve globális következményekkel, a folyamatok tervezésével csak azóta lehet foglalkozni, mióta jól szervezett, nagy, erős államok vannak és globális együttműködés.
Mert már a bőrünkön érezzük a hatásait:bőrrák, allergia, levegő szennyezés, a vizek elszennyeződése, a hatalmas viharok, és árvizek. Az ember sosem gondol a jövőre, most sem, Koppenhágában semmi nem történt, a G20-on szintén semmi, az olajömlést se nagyon volt kedvük megállítani (talán mostanra), még mindig magasról tesznek az egészre. Az Al Gore filmben volt: ha felkínálnál valakinek (talán politikusnak) egy rúd aranyat és a Földet, egyből az aranyért nyúlna. Tehát nekünk kis embereknek kell cselekednünk, mert a politikusokat rohadtul nem érdekli.
Ezt az oldalt többek között A hülyeség korának alkotója hozta létre, lehet hozzájuk csatlakozni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!