Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A La Manche csatorna vagy...

A La Manche csatorna vagy English Channel most se tenger se óceán akkor csak csatorna?

Figyelt kérdés
Jó értem, hogy a nevében is benntvan, hogy csatorna, tehát nyilván csatorna, de arra lennék kiváncsi, hogy egy sós vízű/tengervízű vízterületet lehet e ugy nevezni, hogy csatorna? Tehán hogy nem tartozik se tengerhez se óceánhoz hanem az egy csatorna a La Manche csatorna vagy tartozik mashoz, atlanti óceánhoz vagy az északi tengerhez? Bocs ha picit túl részletesen írtam le, csak ki szerettem volna pontosan fejteni hogy mit kertezek?
2019. szept. 24. 23:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

1. Ilyen nincs: A La Manche csatorna", a "La Manche" szó szerinti jelentése "a csatorna".

2. A csatorna definiciójában nincs benne, hogy az édesvizet vagy tengervizet tartalmaz. az teljesen mindegy.

2019. szept. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A La Manche az Atlanti-óceánnak az a része, amely elválasztja egymástól Nagy-Britannia fő szigetét Franciaország északi partjaitól, illetve a Doveri-szoroson keresztül összeköti az Északi-tengert az Atlanti-óceán törzsterületével.
2019. szept. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!