Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan van a földön ennyi víz...

Hogyan van a földön ennyi víz ha egykor izzó kőzet volt az egész?

Figyelt kérdés
2019. szept. 24. 09:19
 1/10 anonim ***** válasza:
25%
Én úgy tudom, hogy anno a becsapódó aszteroidák és üstökösök nagy része víz volt. Persze csak azután maradt meg a víz, miután a Föld lehűlt.
2019. szept. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Amúgy a gőzről hallottál, mint fogalom?
2019. szept. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
17%
Ja volt, és van gőz is, de gondolom a kérdező a folyékony vízre gondolt.
2019. szept. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Wadmalac ***** válasza:
91%

A földi vulkanizmus is járt víz megjelenésével. Attól még, hogy a magma forró, van vízgőz-, oxigén- és hidrogénvegyület tartalma, amiből a lehűlés alatt került némi víz a felszínre, légkörbe.

Persze a mai mennyiséghez töredéknyivel járult csak hozzá, a nagyja üstökösökből, jégmeteoritokból származik.


A ma szinte vízmentes bolygókon is volt, pl. a Marson is.

Csak különböző okokból nem maradt meg.

2019. szept. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Tislerics Máté ***** válasza:
92%

A víz egy nagyon gyakori molekulának számít. A közhiedelemmel ellentétben nem a Földön van a legtöbb víz. Még a gázóriások egyes holdjain is több víz van mint a Földön...


[link]


A korai Naprendszerben, már alapból is volt sok hidrogén és oxigén, sőt a periódusos rendszer szinte összes eleme, mert egy szupernóva maradványaiban alakult ki a Naprendszerünk. A Föld bolygó-csira formájában kb. 4 milliárd éve még csak a mai Föld tömegének 40 százaléka volt.


Ekkor a Naprendszer sokkal mozgalmasabb hely volt. Nagyon gyakoriak voltak a kisbolygó és aszteroida becsapódások, amik szintén sok vizet (H2O) tartalmaztak. A föld ráadásul geológiailag sokkal aktívabb volt. A vulkánkitörések és földrengések felperzselték a Földet. Pokoli körülmények uralkodtak. A víz ekkor még gőz halmazállapotban volt jelen.


A Föld gravitációja nem engedte elszökni a sok vízgőzt, ami ekkor a Föld kezdetleges hidroszféráját alkotta. Ezért itt maradt és amíg szépen lassan lehűlt a bolygónk hosszas esőzések formájában kialakultak az óceánok.

2019. szept. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

" Föld gravitációja nem engedte elszökni a sok vízgőzt"


Na meg a mágneses mező is védi a napszéltől, ami a Mars esetében már nem játszik, így már légköre se nagyon van.

2019. szept. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Wadmalac ***** válasza:
59%

Éppenséggel nem tudom, hogy a Föld olyan korai korszakában kialakult-e már a "védőernyő".

De ha nem is, akkoriban még nagyon nagy mennyiségű gazdátlan anyag kolbászolt a naprendszerünkben, utánpótlást hozva. Azóta a Jupiter eltakarította a nagyját.

2019. szept. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 De La Cruse ***** válasza:
0%

Úgy, hogy soha nem volt izzó kőzet.

Vízburok volt rajta ami felhők vagy akár a mágneses ereje miatt a légkör felett lebegő elektrosztatikus erő miatt vette körül nagy magasságban a földet.

Rengeteg nép, többek között a kínai de még az Indiai, sőt az indián mondákban is szerepel a bibliai özönvíz amikor nyolc ember éli túl a föld mélyéről feltörő víz és az égről leszakadó esőt egy bárkában A hegyek felemelkedése és a jelenlegi domborzati viszonyok ennek ma is viselik a jeleit, a vízszintesen lerakodó üledékes kőzet rengeteg helyen fokban tört a földalol a felszínre ezért látni olyan helyeken is kitörési pontokat ahol vulkáni tevékenység, vagy vulkáni kőzet a közelben sincs és nem is volt.

Az egy éven át tartó özönvíz víztömege nagyrészt a föld mélyében van most is és a föld Teremtésekor is a felszínről húzódott vissza és Noé idejében onnan tört elő 150 napig míg a légkör feletti víz 40 napig esett.

Némely legendák szerint, ami a Kínai özönvíz történetben van benne, akkora esőcseppek és jég hullott az égből mint egy bögre.

Szóval az intenzív és erőteljes zuhogó eső akár ember életeket is követelt és így lehetséges az is, hogy például olyan területeken ahol szinte sohasem esik az eső és szárazság van örökké, megfigyelhető pusztító eső nyoma és áradások nyoma.

Például teve és egyéb meleg égövi állatok maradványait ezért találják meg messze a sarkkörön túl.

2019. szept. 29. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
De La Cruse! Ez is egy teória, mint a többi....empírikusan nem bizonyítható. De érdekes dolog amit feszegetsz, hogy a népek legendáiban mi volt, és mit jelentett. Az hogy most ebből milyen következtetéseket vonunk le az más kérdés.
2019. szept. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Wadmalac ***** válasza:
#8: Még mindig a tudomány rovatban vagyunk. Úgyhogy legyél szíves mellőzni a Bibliát mint tudományos forrást használni sosem volt láva, földből tört fel a víz stb. állításokra.
2019. szept. 30. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!