Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Matematikusok ís fizikusok...

Matematikusok ís fizikusok hogy kezdenek sokszor neurobiológia, vagy pszichológia PhD -be? Honnan a releváns kutatási tapasztalat? És az ahhoz szükséges előzetes tudás, persze.

Figyelt kérdés
2019. szept. 14. 08:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért nem annyira általános itthon, külföldön valóban gyakoribb (de ott sem jellemző). Az oka az , hogy tényleges tudományos munkában nem a végzettség számít, hanem a releváns tudás és képességek(!) -meg persze az érdeklődés! Kutatási tapasztalat nem is feltétlenül kell, inkább megfelelő olvasottság. Az említett példában a neurobiológia egy kifejezetten multidiszciplináris ág, így oda kellhet egy fizikus is (pl. az idegsejtek elektrofiziológiai jelenségeinek megértéséhez), a matematikus meg a programokhoz, hálózatkutatáshoz, adatelemzéshez (lehet hülyeséget mondok, mert nem értek a neurobiológiához). Pszichológiánál is hasonlóan tudom elképzelni. Pl. Mérő Lászlótól hallottam egy interjúban, hogy matematikusként először a mesterséges intelligenciával foglalkozott, majd fokozatosan(!) áthangolódott a természetes intelligenciára. Ez is jól mutatja, hogy ez általában nem úgy működik, hogy leül a fizikus -gondol egyet- és elhatározza, hogy ő mától neurobiológus lesz. Inkább talál egy témát (ha van lehetősége), ami lényegében fizika, de biológiai ismeretekre van szüksége, ezért olvas a témáról, megkérdezi a kollégáit, stb. Egy idő után "beleragad" a témába, így fokozatosan (többé kevésbé önképző) módon átképzi magát.
2019. szept. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%

A mai idegtudományban sokkal hasznosabb a matematika, programozás és a fizika.


A biológia részét útközben felszedi az ember. Az aktuális modern kutatócsoportok ezért alkalmaznak ma már inkább ilyen képességű embereket.


Egy híres Nature cikkel is rendelkező kutató laborvezető ismerősöm mondta, hogy fizikusként előrébb lenne... ennyit változott az idegtudomány.

2019. szept. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%

A komolyabb doktori iskoláknál ma már nincs megkötés arra nézve, hogy mi volt az eredeti diplomáid (akár BSc akár MSc, akár szakirányú továbbképzési szakok) szakja.

Ha egy az adott doktori iskolában akkreditált témavezetőt meggyőzöl arról, hogy az Ő kutatásában hasznos tudsz lenne, valami jó új dolgot hozol be, akkor befogad a témájára és támogatni fogja a felvételedet. A szükséges szakterületi tudást megszerzed kutatás közben, valamint azokon a kurzusokon amit a témavezetőd javasol felvenni.


A tudomány történetileg kialakult szakterületekre osztogatása ugyanúgy kezd elavulttá válni, mint az emberiség országokra-nemzetekre-törzsekre osztogatása. A tudomány már régen teljesen nemzetközi és újabban diszciplinárisan is egyre integráltabb.

2019. szept. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3, Igen, ez teljesen igaz.

Ma már maximum szakterületek vannak, egyre inkább interdiszciplináris formában.


Ezért sem keresnek soha a kutatási témákra konkrétan például biológust vagy orvost. Csak a tudástól, tapasztalattól és a megfelelő iránytól függ, felvesznek-e.

2019. szept. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!