Rendben, a közepén vagyunk a klímaváltozásnak, de most hogyan tovább? Mármint feltétlenül pánikolnunk kell?
Nem akarom a helyzet súlyosságát bagatellizálni. Csupán azt akarom hogy ne csak borúsan lássuk a helyzetet. Persze nem sok pozitívum van a dologban, de talán nem kellene még feladni a reményt az emberiségben.
Annyi hírt és véleményt hallani arról ahogy temetjük magunkat.
Volt aki már csak 1-2 évet adott vagy csak 10-20-at, de van aki még 100-at is.
Nektek van bármi pozitív jóslatotok ezzel kapcsolatban. Még ha nehéz is, de legyen valami.
# 2 Nem veszed figyelembe hogy ilyen gyors klímaváltozás még nem nagyon volt a Földön! Tehát hogy alig 200 év alatt 1 Celsius fokkal nőtt a globális átlaghőmérséklet!
És ha ez még folytatódik, az példa nélküli lesz a Föld történetében!
A Perm-Triász kihalási hullám is tízezer év alatt zajlott le, és a tengeri élőlények 95%-a, a szárazföldi élőlények több mint 70%-a kihalt.
Mi lesz ha 100 év múlva 5-10 Celsius fokkal lesz magasabb a globális átlaghőmérséklet??? Az is egyértelmű már, hogy ez egy gyorsuló folyamat, tehát bekövetkezhet.
Hogy jelenleg a pánik jogos-e, lehet kérdéses.
Elvileg nem kéne pánik, mert az csak ront.
Elvileg.
Képzelj el egy dolgozókkal teli irodaépületet. Most a föld analógiájaként.
Tűzriadó.
Higgadtan, józanul, a túzvédelmi kiüratési szabályokat betartva biztos, hogy jobb a túlélési arány, mint pánikszerűen menekülve.
Ez az elv.
A valóság meg az, hogy pánikkeltés nélkül mindenki marad a helyén, xarik a riadóra, mert "tutira megint csak egy hülye próbariadó".
Fegyelmezett dolgozó rendezetten kijönne akkor is, ha csak próbariadó van.
Na a Föld népessége 99,9%-ban nem fegyelmezett dolgozó.
#3
"És ha ez még folytatódik, az példa nélküli lesz a Föld történetében!"
Elég sok "példa nélküli" dolog történt már az idők folyamán bolygónk történelmében. Mégis virágzik az élővilág, és mi is itt vagyunk még.
Megdöglünk mind.
Vigasztaljon a tudat, hogy nem mi fogjuk kezdeni a kihalást a Kárpát-medencében, hanem előtte még végignézzük, ahogy az emberiségnek egy jelentős része éhen/szomjan hal a világ kevésbé szerencsés részein. A műsor élvezeti értékét nagyban rontja majd, hogy onnan meg majd tömegével akarnak eljönni az emberek, úgyhogy itt is meg leszünk szorulva.
Ja, pozitív? A mi életünkben nincs.
Több folyamat is van, amit itt nézni kell. Pl. vegyük az olvadó jégsapkákat. Azok mind édesvizek, amik ha bekerülnek a sós tengerbe, akkor bizonyos élőlények kipusztulnak, köztük olyanok is, amelyek a halászatra lesznek hatással, de olyanok is, amelyek másik élőlényeknek szolgálnak táplálékul, így elindul a földrajzi futószalag szerű kihalás. Más, megemelkednek a tengerszintek, bizonyos szigetcsoportoknál ez kifejezetten rossz lesz.
Átlaghő emelkedés: megjelenhetnek európában is szúnyog terjesztette betegségek, mivel a klíma lehetővé teszi nekik. Több klímaberendezés vásárlás fog történni, nagyobb áramfogyasztás, még több káros biológiai lábnyom a földön.
Országok, ahol megnövekszik az éhínséág és nem jutnak vízhez, afrika olyan részein, ahol ez bekövetkezik, onnan megindul majd a népvándorlás a mérsékeltebb övekbe.
Kapásból ennyit tudtam, egyéni véleményem, hogy ezt nem lehet megállítani, ugyanis a kereslet-kínálat és az ásványkincsek kiaknázása mindig fontosabb a gazdasági szereplőknek, mint a föld. Lásd Trump, egy idióta.
#4
"A valóság meg az, hogy pánikkeltés nélkül mindenki marad a helyén, xarik a riadóra, mert "tutira megint csak egy hülye próbariadó".
Fegyelmezett dolgozó rendezetten kijönne akkor is, ha csak próbariadó van."
Angliában dolgoztam, egy biztosító-társaság épületét takarítottunk munkaidő után. Minden emeleten volt egy tábla berakva a sarokba, amin az állt, hogy "minden kedd délután 2:30-kor tűzvédelmi próbariadó". Ezt a táblát minden kedden pontosan 14:00 órakor kirakták a lépcsőfordulókba, minden emeleten, és 2:30-kor beindították a szirénát.
Minden harmadik hónap utolsó napján tidy day-t rendeztek, ez abból állt, hogy a három hónap alatt felgyűlt, nagyobb méretű, vagy veszélyes hulladékokat (kartondobozok, papírhengerek, meghibásodott elektronikai cikkek, leharcolt billentyűzetek, monitorok, iratkötegek, stb.) összegyűjtöttük. Egyik alkalommal pont kedden volt ez a nap, és a munkaidő belelógott a próba-tűzriadó idejébe. 2:30-kor megszólalt a tűzriadó-sziréna, és mindenki - mintha egyszerre dróton kezdték volna mozgatni az egész társaságot - szép rendezett sorokban, de gyorsan kivonult az épület mellé a gyülekezőhelyre. A közel 2000 ember kb., talán nem egészen 5 perc alatt kint volt az épületből, csak a három ellenőrző személy maradt az épületben. Szó sem volt arról, hogy ha nincs pánik, akkor meg sem mozdulnak az emberek. Gyakorlat kérdése az egész, és akkor rögzül benned, hogy mit kell tenned, ha tényleg éles tűzriadó lenne.
Később beszélgettem az akkori főnökömmel, és elmondta, hogy árgus szemmel figyelik, hogy ki az aki nem mozdul egyből, vagy olyan dolgokat tesz, amit tűzriadó alatt nem szabad (pl. elkezd összepakolgatni, vagy visszamenni a dolgaiért), annak a tűzriadó után jelenése lesz a főnökénél és elbeszélgetésre kerül sor. Ezen maximum kétszer eshet át a dolgozó, harmadjára utilaput kötnek a talpára, még akkor is, ha egyébként már két éve ő a hónap dolgozója. Ennyire komolyan veszik a dolgot.
Nem tudom, hogy ez mennyire általános Angliában vagy mennyire nem, mennyire általános a világ többi részén vagy mennyire nem. Az biztos, hogy ott az épületben működött, és jól működött.
#5: nem ostobák, de egyikük sem klímakutató volt.
Ettől függetlenül egyetértek a mielőbbi lépéseket sürgető propagandával.
A céljával.
A pánikkeltés csupán egy eszköz, amit a cél szentesít.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!