Az orchidea - mint cserepes növény-, fotoszintetizál-e a gyökereivel?
A kolléganőm azt mondta, hogy az üveg cserepekbe azért ültetik az orchideát, mert a gyökerei a föld alatt fotoszintetizálnak...
Mivel biológiából érettségiztem, egyből próbáltam belátásra bírni, hogy nehéz lenne az, fény nélkül. Ő letorkolt és az mondta, ne magyarázzam meg neki, hisz az egyik rokona orchidea virágokat nevel és direkt azért ülteti szaporítás során az orchideákat átlátszó üveg cserépbe, hogy tudjanak azok fotoszintetizálni.
Mivel belátom, hogy én sem tudhatok mindent a biológia rejtett csodáiról ezért megfogadtam, hogy itt kérdezem meg az esetleges hozzáértőket (a válaszok miatt linkelhessem az oldalt egy közösségi portálon), hogy a tudomány mai állása szerint az orchidea -mint élő növény, fotoszintetizál-e a gyökerein keresztül, úgy hogy azok a funkciójuknak megfelelően a földbe vannak eltemetve és nem a fejjel lefelé áll a virág, egy antigravitációs mezőben?
a fotoszintézis, amint azt a neve is mutatja, a fényt hasznosítja, ill. használja fel a megfelelő biokémiai reakciókhoz.
mivel a föld alatt meglehetősen kevés fény akad, ezért az ottani fotoszintetizáció némi nehézségbe ütközik - magyarán, a barátnőd egy ordas nagy marhaságot mondott.
most olyan orchidea-fajrol van szo, ami mas novenyeken eloskodik? mert ha igen, akkor azok modosult gyokerek, kepesek lehetnek fotoszintezisre.
am az sem alapvetoen igaz h csak az fotoszintetizal, ami zold. mert vannak voros lombu fak(nem csak osszel), amelyek leveleit az antocianok vorosre/vorosesbarnara szinezik.
Sziasztok!
Követtem a válaszaitokat.
Mint kérdésemben leírtam:
"úgy hogy azok a funkciójuknak megfelelően a földbe vannak eltemetve és nem a fejjel lefelé áll a virág,"
Én úgy gondolom, hogy a szobanövények termesztői olyan orchideákat forgalmaznak, amik nem élősködők és a gyökerek funkciói a földbe ágyazva nem élősködést von maga után. Ezt nem tudom. Erre lehetne egy újabb kérdést feltennem, de azt hiszem azt valami termesztő fórumban kellene megtennem.
Tehát szobanövény normális táptalajjal és nem trópusi fán élő.
Ebből gondoltam én is, hogy nem fotoszintetizál a föld alatt...
Köszönöm nandras!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!