Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Töritanárom mondta, hogy a...

Töritanárom mondta, hogy a számítógépet már az őskorban is ismerte az ember. Maga a szerkezet kövekből meg nemesfémekből készült (hardver). A szellemeket (szoftver) lehetett vele befolyásolni. Miért lett elfelejtve ez a technológia több ezer évre?

Figyelt kérdés

2019. júl. 6. 09:20
 1/10 A kérdező kommentje:
Magyarul: mintha a modern Homo sapiens sapiens leülne a gép elé és elkezdne a Super Marioval játszani. Valahogy így csinálták eleink is az istenekkel, szellemekkel.
2019. júl. 6. 09:29
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Az őskorban nem ismerték a nemesfémeket. Hogy a töritanárod mit ismer, azt meg inkább nem minősítem...
2019. júl. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Kevesebb fű.
2019. júl. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
Nem olyan nagy baj ha valaki ilyen hülye de tanítania, na azt nem volna szabad.
2019. júl. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
várjál, ugye az ősi Egyiptomnál azt tanította, hogy a piramisokat űrlények építették, igaz?
2019. júl. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 TappancsMancs ***** válasza:
100%

A kérdésre a rövid válasz az hogy, nem ismerték a számítógépet, de amire ki akar lyukadni a kérdés az valóban körbejárható téma, mert voltak ókori gépek, mégpedig olyanok, amiket ma is gépnek nevezünk.


Először talán nézzük a számítógép fogalmát, lényegét. A számítógép áll fémekből, elektromosan működik és számol, valamint megjelenít vizuálisan dolgokat.


Ha most az istenek és szellemek kérdését átugorjuk, tehát nem az vizsgáljuk, hogy van-e avagy nincs, hanem feltételezzük és nézzük az említett eszközök lényegét, vagyis, hogy az mennyire nevezhető számítógépnek.


Ha valami vallásos célból használtak köveket, ásványokat, később fémeket is és tegyük fel lehetett valamire használni is, az még akkor sem számítógép, mert nem fedi annak lényegét. És ha már feltételezzük szellemek és istenek létezését, akkor inkább lehetne a telefonhoz hasonlítani, mint valamiféle kapcsolat felvételhez használt eszköz, de a telefonnak sem feleltethető meg.


Na tehát ha istenek és szellemek felé kapcsolat felvételhez használták, azt nem kell a mai modern eszközökhöz hasonlítani, ha nem egyeztethetőek. Tegyük fel valami kristály volt egy ilyen eszközük, mondjuk, de az nem a számítógép elvén működött és nem is ahhoz hasonlóan, hanem akkor valahogyan másképp. Itt ne is érdemes firtatni, hogy működhetett-e, de HA működött akkor sem számítógép elven, és még telefon elvén sem.


Nézzük meg a számítógépes játék hasonlatot is. Tegyük fel vannak istenek és tegyük fel felveszik velük a kapcsolatot, akkor az nem hasonlít egy számítógépes játék figuráihoz, mert az istene akkor tudatos lények, míg egy játék figura az nem élőlény, csak egy rajz.


Összegezve kövek és egyéb vallási tárgyak azok nem számítógép szerűen működnek, és inkább kapcsolati eszközök és így inkább a telefon/videotelefon lenne jobb hasonlítás, de még annak elvét se követik az ilyen eszközök. Tehát ha efféle vallásos eszközöket, használatukat és az isteneket is feltételezzük, akkor azok másképp is működnek, mint a mai számítógépek. Tehát akkor egy másfajta működésről lenne szó, és nem nevezhető számítógépeknek, mert konkrétan nem is úgy működik.


Tehát más a működés, és nem is játék, ha valós élőlényekkel van kapcsolat vele.


A vallások tekintetében, meg az isteneket inkább tisztelték, mintsem valami játékfiguraként irányítgatták volna, tehát a hozzáállásban a vallások alapjait sem fedi a hasonlat a számítógépes játékokhoz.


Az őskor és ókor igazából egy fokozatos átmenet volt, de szükségből van időbeli elhatárolása is. A fémek az ókorban terjedtek el, de ez tényleg átnyúlik az őskorba is, így a dátumozását tekintve. A bronzot is feltalálták már i.e. 5000 körül és mégis sokkal később volt a bronzkor, i.e. 3300–1200-ig, tehát korszakolásban tényleg volt fém használat az őskorban.


Egy példa, cikk, ie. 6000 -beli réztárgyat találtak:

[link]

2019. júl. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Gondolom érted, ha feltételezünk egy kristálygömböt és feltételezzük, hogy használható, akkor sem elektron áramlással működik, akkor sem tudsz gombokon adatot bevinni és a megjelenítése sem valamiféle képernyőn történik. És még ráadásul akkor is inkább telefon, de a működése miatt annak sem nevezhető.


Szóval ha feltételezzük, hogy működtek, akkor sem számítógép, és játék meg végképp nem.


Az Antikythera mechanism (Antiküthérai szerkezet) viszont tényleg gép. Bár szokták a sajtóban ókori számítógépnek nevezni, de az sem igazán jó meghatározás, mert leginkább szerkezet. Ez is a neve a régészetben, hogy Antikythera mechanism, vagyis ... szerkezet.


Ha gép lenne akkor a működése részben emberi beavatkozás nélkül történne, de az is működtetni kell, mert nincs önálló működése. Szóval az Antiküthérai szerkezet sem számítógép, és még csak nem is gép, hanem szerkezet. Szokták még a sajtóban analóg számítógépnek is nevezni, de azt sem fedi.

2019. júl. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem semmi!
2019. júl. 17. 15:35
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
Az én biológiatanárom meg az általánosban azt mindta, higy a Kolombusz hajócsavarja elakadt a vörösmiszatokban amikor áthajózott a Vörös-tengernen.
2021. febr. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Dani?!
márc. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!