Az a fikció, hogy valami végtelen, nem teszi automatikusan lehetetlenné a létezését?

Figyelt kérdés

2019. máj. 5. 14:20
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:

"Az utolsóval egyetértek abban, hogy szerintem a kérdező számára a fikció fogalma sem világos."


Fikció:

[link]

2019. máj. 6. 21:20
 22/42 anonim ***** válasza:

Köszi, ezzel én tisztában vagyok. De te írtad hogy: “Amúgy egy szám nem konkrét valami, hiszen nem lehet kézbe fogni, nincs fizikailag jelen, vagyis nem létezik, csak mint fikció.“


Az, hogy fizikailag nincs jelen az nem egyenlő azzal, hogy nem létezik. Ezek szerint szerinted minden, ami nem kézzel fogható az nincs? Akkor az érzelmek, a gondolatok, a szavak amiket kimondasz és leírsz, azok mind nem léteznek?! Ezt nem fikciónak hívják, hanem elméletnek, nagyon nagyon nem mindegy. Nem tudod használni ezt a fogalmat, hiába is gondolod az ellenkezőjét.

2019. máj. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 A kérdező kommentje:

Az érzelmeknek megvannak a biokémiai jellemzőik, bár annyira nem egzaktak, hogy teljes pontossággal meghatározhatók legyenek, amúgy is szubjektivitásuk még a definíciójukat is megnehezítik, de kétségtelenül léteznek, folyamatuk mérhető, hatásuk látható, például a félelem, vagy a düh, amelyek fiziológiai jellemzőkkel bírnak és levezethetők, mint a környezetre adott válasz. Számos diszciplína tanulmányozza is őket pl.: pszichológia, biológia, idegtudomány, filozófia.

A gondolatok is hasonlóak, az idegrendszer megismerése elvezet a folyamathoz, az idegsejtek működésének tanulmányozása meglehetősen előbbre visz ebben is, de annyira azért nem ismerjük, mint például a komputer adatközlését, adatforgalmát, de nyilván valóságos fizikai folyamatok állnak a hátterében.

A szavak nem léteznek magukban, egy nyelv, egy jelrendszer elemei, ezek fikciók, valaminek a szimbolikus ábrázolása, valamire hivatkozás.

Mellesleg ez erősen off, ennek semmi köze a kérdésemhez.

2019. máj. 6. 23:57
 24/42 anonim ***** válasza:
Látom, nem sikerült megérteni, amit írtam és azt se nagyon gondolod át, amit te írsz. Így értelmetlen bármilyen vitát is folytatni.
2019. máj. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 A kérdező kommentje:
Nagyjából megértettem, hogy te sem akarod végiggondolni a kérdést, csak kibújni szeretnél alóla, de abban igazad van, így nem érdemes beszélgetni.
2019. máj. 7. 00:53
 26/42 Wadmalac ***** válasza:

"Na de így nem is létezik a szám, nemde, hiszen nem lehet megállapítani, vagy leírni."


A szám, mint olyan az, ami nem létezik.

Az a mi absztrakciónk a világ modellezéséhez.

Hétköznapi megszokásunk az a tévedés, hogy minden számszerűsíthető. Nos, nem minden az.

De ez a modellező mateknak sem okoz gondot. Megkülönbözteti a megszámlálható és a nem megszámlálható végtelent és mindkettővel tud számolni.

Kénytelen is, mert a világban nagyon sok minden tényszerűen végtelen.

Csak ezekkel a hétköznapi életben nem nagyon találkozunk, ettől szokatlan, de mégis így van.

2019. máj. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
47%
Akkor most elmondom mindenkinek, hogy végtelen a fizikában és a valóságban sincsen. Ha valami végtelen lenne nem is tudnánk róla. A szupravezetés (végtelen vezetőképesség) csak egy származtatott mennyiség. Annyit jelent, hogy az alapmennyiség az ellenállás zérus. Az hogy valami izotróp csak annyit jelent nem irányfüggő. Végtelen számosságban nemlétezik a valóságban. Nincsen végtelen csillag, galaxis, élőlény az univerzumban, H atomból sincsen végtelen csak nagyon sok van. A tér sem végtelen. Önmagába nyílik ki és zárul össze. Egy idő után ha eltávolodsz egy helytől nagyon sokára ugyanoda érkezel vissza, ugyanis a térben megkerülöd a bezárt részt. Toplógiailag belátható hogy nem végtelen távol kerülsz, hanem ugyanoda vissza. hogy valami végtelen, az automatikusan lehetetlenné a létezését.
2019. máj. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 Wadmalac ***** válasza:

#27:

Éppenséggel a fizika véleménye teljesen eltér a tiédtől, de ez ne zavarjon meg.

Éppen az, hogy elsoroltál pár dolgot, ami nem végtelen, az mutatja, hogy te is leragadtál a megszokásoknál.

2019. máj. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 A kérdező kommentje:
Nem mondom, hogy eleve nem lehet igazad, de tessék, mondj egy példát, vagy valami filozófiai érvet, hogyan lehetséges a végtelen.
2019. máj. 7. 12:09
 30/42 Wadmalac ***** válasza:

"valami filozófiai érvet, hogyan lehetséges a végtelen"

Ez nem filozófia, hanem matek és fizika.

Ott meg ezer bizonyíték van rá.

2019. máj. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!