Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Honnan eredhet, mikor keletkez...

Honnan eredhet, mikor keletkezhetett a trágárság meg az obszcenitás, illetve honnan erdhetnek az ilyen szavak, kifejezések? Ki tudja ennek a történetét?

Figyelt kérdés
2010. júl. 4. 15:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Mindent és mindenkit el kellett nevezni valahogy. A "csúnya szavak" is csak valaminek vagy valakinek az elnevezései, azért számítanak csúnyának, mert olyan dologra utalnak, amelyeket normális ember (egy-két kivétellel, pl. egy biológiai előadás) nem említ. Ha valakire azt mondod, hogy kurv@, az sértő. Ha meg akarsz sérteni valakit, mondhatod neki ezt is. Innen a trágárság. Körül-belül egyidős lehet a beszéd kialakulásával.
2010. júl. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

Ha valakire/valamire haragszol, vagy valakit/valamit utálsz, azt kellemetlen/ronda dolgokhoz hasonlítod, így előbb utóbb a szó jelentése megváltozik, és az adott kellemetlen dologra megjelenik egy új elfogadott nem szitokszó.


Én így gondolom.

2010. júl. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A trágár szavak a finomkodó népek tabutémáiból alakultak ki. Egyszer olvastam egy könyvet, amiben nem volt illendő arról beszélni, hogy az embernek belső szervei is vannak.
2010. júl. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

köszi szépen mindenkinek, bár annak még jobban örülnék, ha valaki pontosan tudná definiálni a fogalmat, vagy egy ilyesmihez vezető linket tudna feltenni.

Vagy talán a trágárság-obszcenitás egyidős lenne magával az emberiséggel...?

2010. júl. 5. 04:40
 5/11 anonim ***** válasza:

Körüblelül:)


Amióta civilizálódunk, azóta vannak ilyen baromságaink. ÉS az első válaszolóval nem rétek egyet. A sz@r csúnya szó, de az ürülék, széklet nem. A kaka meg egyenesen aranyos, és ha kisgyerek szájából jön, akkor oda vannak érte azok az emberek, akik szájon vágnak, ha sz@rozol.


A legtöbb trágár szó a szlengből ered.

2010. júl. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
kedves legutóbbi válaszadó, nagyon jó az értékelés, nekem kimondottan tetszik. De tudná-e definiálni is a fogalmat?
2010. júl. 6. 05:44
 7/11 anonim ***** válasza:

szerintem az érzelmekből ered maga a trágárkodás, harag és félelem. Tudod kedvesen is mondani, hogy "te sz@rházi", fel sem tűnik a másik félnek, de ha méregből vagy rettegésből teszed, akkor már mindjárt felfigyel a "beszélgető partnered". :)


üdv

25/F

2010. júl. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem, az első szavunk az volt, mikor valaki a lábára ejtett egy nagy követ, és felkiáltott: -B@ZDMEEEEEG! ;)

Viccet félre téve, én is érzelmi indíttatásból eredeztetném a zömüket, idővel pedig (pl.: valakit gúnyolni, sértegetni, fölényeskedni stb), ahogy egyre bonyolódott a nyelv, úgy a szleng is bizonyára nagy hatással volt a trágárkodás bővülésére.

Hozzáteszem mai viszonylatba, nem mindegy, hogy ki hogyan káromkodik. Hallottam már olyan ízes káromkodást, amit egy költő is megirigyelhetne,annyira színes és érzelem teli, de nem ez a jellemző. Véleményem szerint, hogy ki milyen módon káromkodik sokat elárul a jelleméről is. Persze, ez csak az én véleményem...


z

2010. júl. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Én azt a sztorit ismerem, hogy az "azt a fűzfán fütyülő rézangyalát" kifejezés onnan ered, hogy ezek rézből készült farkascsapdák voltak, és a juhászok így védték a jószágokat, aztán, éjszaka felcsíptették a fűzfára, és a fogakon keresztül a szél fütyült. Gondolom valamelyiket rohadtul idegesítette, és tett egy ilyen megjegyzést. Elég finom megjegyzés volt, de káromkodásnak számított. Ma meg midnenféle gusztustalanságot összehordanak az emberek, hogy a haverok szemében menőbbek legyenek.. Régen, magyartanárom szerint rendjén volt, hogy a nyelv kibővül ezekkel a dolgokkal... Bocs az off-ért, de gondoltam ezt megosztom :)
2010. júl. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Érdekes módon még Petőfi is használ nem éppen szalonképes kifejezést a Mit nem beszél az a német c. versében: "Foglalod a k..anyádat,/De nem ám a mi hazánkat". Ezt minek tulajdonítsam?
2010. júl. 24. 04:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!