Amit mondanak a D - nap - az eltitkolt tragédia című műsorban a natgeo-n, ezt miért nem látom sehol ha utána olvasok?
@13:47 Ezt mire alapozod? Meg vagy róla győződve?
@13:56 Köszönöm a linket, a magyar wikin említést se tesznek róla, ugyanakkor magáról a hadműveletről meg igen.
Továbbá az angol wikin amit küldtél be van jelölve , hogy az információ forrása kétséges durván szólva.
@16:28 A hozzátartozók szempontjából is tragédia. Nem "mi lett volna ha" típusú szempontra fókuszált a feltett kérdésem.
Ugyanakkor meg meg se említik a műsorban, hogy ez kétséges lenne esetleg. Hanem hogy szikla szilárdan állítják benne, hogy elkerülhető és hatalmas szakmai hibák sorozatát követték el a katonai vezetők melynek következménye , hogy a hadgyakorlat vérfürdőbe torkolt. Nem mondják ki nyíltan a műsorban, de nagyon utalnak rá, hogy mennyire alkalmatlan hadgyakorlat vezetők voltak ott. A halottak pontos számában van nagy bizonytalanság a műsor szerint.
"Továbbá az angol wikin amit küldtél be van jelölve , hogy az információ forrása kétséges durván szólva."
nem az van megjelölve.
megtörtént. iszonyatosan elkeféltek dolgokat és több száz ember belehalt. ezek tények.
nem bántani akarlak, de ha információt szeretnél bármiről, akkor kezd azzal, hogy megtanulsz, legalább megértés szintjén, angolul. anélkül nem fog menni.
Azt azért tudomásul kell venni, hogy a háború nem gyerekjáték.
A hadgyakorlat nyilván azt a célt szolgálta volna, hogy begyakoroltassák a támadási koncepciót, vagy hogy elemezzék annak várható hatásait, ezek szoktak lenni a szempontok, meg az is, hogy felmérjék a készültségi szintet, mindezt azért, hogy csökkentsék a veszteségeket.
Az nem tréfadolog, amikor hadseregek harceszközökkel és éles fegyverekkel harceljárást szimulálnak, gondolhatod, hogy mindenféle bakik előfordulhatnak.
Én voltam magyar hadgyakorlaton, békeidőben természetesen, 3% volt a megengedett elhullási arány, azzal még sikeres volt a gyakorlat.
Ebbe beletartozott az a honvéd, akinek a súlyos lőszeresláda szétzúzta a kezét, akit kivasalt a páncélos, vagy csak felborult a teherautó, mert a mikádóját az éjszakai menetnél a sofőr arcába fújta a szél, de a platón ülő legénység mind a nyakát törte. Még ekkor sem volt belőle semmilyen komolyabb hír, de háború esetén meg természetes, hogy semmi sem történt, hiszen ezerszámra vannak többé, kevésbé ehhez hasonló esetek, nem csoda, hogy nem nagyon reklámozzák, de azért ahogy kitűnik, el sem nagyon hallgatják, ellentétben a kommunista propagandával, amely minden cikis esetet gyakorlatilag töröl, pedig nekik is volt rengeteg tragédia, amivel nem lehetne büszkélkedni és talán el is lehetett volna kerülni.
Egyébként a műsor jellegétől függ az ilyesmi, van olyan adó, amelyik pont az ilyen meghökkentő esetekre bukik, mások meg a hagyományos szempontokból tálalják a híreket.
Abban mi lenne az érdekesség, hogy a partraszállás simán megtörtént, nem lehetne rajta szörnyülködni és elképedni, mert a utah part már unalmas kicsit, kell valami újabb vetület, legközelebb talán az ejtőernyősök katasztrófáját fogják részletesen kitárgyalni, akiknek vagy nem nyílt ki az ernyőjük, vagy magát a gépet miszlikbe lőtték, esetleg csak simán lezuhant, de nem akarom mellékvágányra terelni a kérdést, mert tényleg nagy szívás volt, de a britek akkorra már ehhez eléggé hozzászoktak, mert addig mást sem nagyon csináltak, csak szívtak, mint a torkosborz, de kitartottak és küzdöttek.
Végül győztek!
és ez neked azt jelenti, hogy az "információ forrása kétséges"??
főleg, hogy az első referencia (tudod, az oldal alján vannak olyanok...) az Amerikai Haditengerészet saját történeti intézetének cikke?
a te fejedben minden rendben?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!