Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » 1914-1945 között valójában a...

1914-1945 között valójában a második harmincéves háború zajlott?

Figyelt kérdés
2019. febr. 23. 16:43
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
nem
2019. febr. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 October15 ***** válasza:

Az hagyján, hogy nem de még csak nem is zajlott háború ilyen időintervallummal. :D Hova tovább ez 31 év lenne. :)

+ Mégis milyen logikai kapcsolat van a 30 éves háború körülményei, okai, harcmodora, kiterjedése stb és az I. ill. II. VH. között? :D

2019. febr. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
A kérdés nem feltétlen hülyeség. 1914-ben kezdődött az I.Vh, amelyben a központi hatalmak tulajdonképpen a meglévő geopolitikai viszonyokat akarták megváltoztatni. Vereségüket követően a velük szemben álló Antant olyan békeszerződést erőszakolt rájuk, amely elhintette a magvait a következő világháborúnak. A végeredmény felemás lett. Ugyan a II. Világháború utáni évtizedekben többek között Franciaország és Anglia elveszítette gyarmatait, de ebből sem Németország, se Ausztria, se Magyarország nem húzott hasznot közvetlenül.
2019. márc. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 raklógecmő válasza:
Valójában a szabadsagharc húzódott el 97 evvel
2019. márc. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A második vh az első vh egyenes következménye. A két vh közötti időszak pedig a felkészüléssel telt főleg, illetve akkor is háborúztak. Az orosz polgárháború elég sokáig tartott, ráadásul az első vh miatt tört ki vagyis az volt az utolsó csepp az orosz nép poharában. Aztán még az antant is beleavatkozott a dolgokba, a lengyelekkel is háborúztak a szovjetek. A párizsi békék is a szovjetek európai térnyerése ellen irányultak részben. A magyarok közben szinte mindenkivel háborúba bonyolódtak, a törökök is összecsaptak a görögökkel.

A sértett olaszok Mussolinit segítették hatalomra, aztán elkezdtek háborúzni Albániában és Etiópiában. A németek pedig bekebelezték Ausztriát és Csehországot, bár ott nem léptek fel ellenük fegyverekkel. A lengyeleket végig utálták a szovjetek és a németek, a magyarok pedig a kisantant államokat (illetve fordítva). Az olaszok közben szembekerültek a jugoszlávokkal pl. Fiume miatt, aztán pedig a görögökkel Mussolini álmai miatt, amelyben az ókori Róma területeit újraegyesíti.

A Távol-Keleten pedig a japánok rohanták le Kínát, létrehoztak egy bábállamot Mandzsúriában, aztán a szovjetekkel is harcoltak Mongóliában.

2019. márc. 2. 08:20
 6/7 A kérdező kommentje:
A spanyol polgárháború kimaradt.
2019. márc. 2. 08:21
 7/7 anonim válasza:

“Az 1914–1945 közötti időszakot egyesek a „második harmincéves háború” időszakának nevezik. Már 1946-ban Charles de Gaulle úgy nyilatkozott: „A mi győzelmünkkel végződött harmincéves háború drámája számos váratlan eseményt foglalt magában”.[8] Erről a teóriáról írt Sigmund Neumann könyvében,[9][10] szerinte az első harmincéves háborúhoz hasonlóan a 20. század eleji nagy háború is több kisebb konfliktus eredménye.”


[link]

2019. szept. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!