Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Lehetséges lenne, hogy valójáb...

Lehetséges lenne, hogy valójában Hitlertől kiprovokálták a háborút?

Figyelt kérdés
Többször halottam már olyan nézetet, amely szerint "belevezették" szép lassan, mert előbb-utóbb egyes nagyhatalmak úgy látták addig kell vele leszámolni, amíg nincs túlzottan megerősödve. Ezt talán az is alátámasztja, hogy egyes beszédeiben csak a 40-es évekre tervezett összecsapást.

2018. aug. 16. 06:31
 1/7 anonim ***** válasza:
23%
Ha nem akarok háborút, akkor nem ülök fel "provokációknak". Amúgy semmiféle olyan provokáció nem volt, amely indokolta volna a világháború kirobbantását, 1938-ra szinte az összes határmenti németet egyesítette, és senki nem fenyegette Németországot.
2018. aug. 16. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Wadmalac ***** válasza:
79%

Nem hiszem, hogy volt ilyen szándék. De egy európai hegemónia törekvés igen.

Hitler amerikai támogatóinak kellett egy karizmatikus, vezetésre jutásra esélyes politikus, akit kormányzásra segítve erős amerikai befolyást tudnának fenntartani Európa egyik leghatékonyabb államában. Talán a homályos jövőbeli terv egy korabeli EU volt, de erős amerikai befolyással.

Ehhez Hitler politikai szándékai feküdtek, de úgy látszik, a megalomániájával és rögeszméivel nem számoltak, mire erre rájöttek, szembefordult velük és már nem volt megállás.

Igazándiból az lehetett a gond, hogy még ekkor sem számított rá senki, hogy mindez háborúba vezethet.

2018. aug. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
Hitlertől nem állt túl távol a háború gondolata, ez a Mein Kampfból vilagosan kderül. De nem akart ő háborút! Senki sem AKAR haborút, mert az sok pénzbe és vérbe kerül. Amit viszont akart, az a Versailles-i békerendszer szét k....sa, Csehszlovákia, az Anschluss és Lengyelország volt. Ezeket akarta. És Lengyelország lerohanásáig ezeket meg is kapta háború nélkül. Mert a nagyhatalmak “megbékítési” politikát folytattak vele szemben. Hitler azt hitte Lengyelországot is elnezik neki. De hát nem, azt már nem. Sokan - főleg szélső jobbról - azt a tényt, hogy Anglia üzent hadat Nemetországnak, és nem fordítva úgy értelmezik, hogy akkor a provokatőr, aki kirobbantotta a világháborút, Churchill volt. Történelmi ismeretek azonban ehhez is szükségesek, és akinek vannak, az nem mond ilyen hülyeségeket.
2018. aug. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden háború úgy tör ki, hogy egy hatalom akar valamit, ami mások érdekeit sérti. Eleinte - ha óvatos - megy a dolog békés térnyeréssel (a békés itt azt jelenti, nem fegyveres). Ekkor két dolog válik fontossá. 1. Aki így eredményre jut, egyre inkább vérszemet kap,és előbb utóbb elvéti. 2. Akinek a kárára történik, előbb utóbb rájön, hogy a várható veszteség nagyobb lesz, mint a háború. És ettől a ponttól nincs megállás.


Egyébként Hitler esetén Anglia (Churchill) sokkal korábban gondolta, hogy ebből lesz háború, ha nem állítják meg Hitlert, míg lehet. Ez nem valami csodálatos elme okán volt így, hanem annak belátásán, hogy ők a legkívánatosabb falat, és bekebelezésük igen nagy lehetőséget ad. Ezért egyezkedett Sztálinnal is, pedig a háta közepére se kívánta. Csak képes volt mérlegelni. Hitlernél tehát egy célként megjelölt trend, Churchillnél egy adottság (helyzet) és egy ezt átlátni képes elme együttese, a többieknél a szűklátókörűség és a helyzet hiánya "garantálta" a háborút.

2018. aug. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 sadam87 ***** válasza:

???

Mégis melyik nagyhatalmakról lenne itt szó?


Anglia és Franciaország.

Ők tényleg ügyesen kiprovokálták a háborút. Először is egy csomó ideig engedtek Hitler követeléseinek. Ha háborút akarnék, én is biztos ezt csinálnám... Majd garantálták a lengyel határok védelmét. Ez is tipikusan az a típusú cselekvés, ami háborút szokott provokálni. Végül mikor Hitler csak megtámadta Lengyelországot, hadat üzentek neki, majd jól nem csináltak semmit!!! Pedig ebben az időszakban valóban igaz volt, hogy ha megtámadják Németországot, valószínűleg rövid idő alatt legyőzik. (Ha jól emlékszem, a lengyel háború alatt b. 10 hadosztálynyi gyengén felszerelt német haderő volt a nyugati határnál. Egy évvel később Németország 136 hadosztállyal támadott...) Szóval ha háborút provokáltak (hogyan is?), akkor utána nagyon illedelmesen megvárták, amíg Németország tényleg megerősödik.


Szovjetúnió

Mivel a kedves Sztálin elvtárs a harmincas években (többek között) a hadsereg vezetésének jelentős részét is likvidálta, plusz a felszerelés sem volt a legjobb, a szovjet hadsereg elég ramaty állapotban volt a harmincas évek végén (lásd: szovjet-finn háború). Ezért is kötötte meg olyan szívesen a Molotov-Ribbentrop paktumot. Azonban mindkét téren gyorsan hozta be a lemaradását a szovjet hadsereg. Az idő egyértelműen a szovjeteknek kedvezett, nem véletlen, hogy Hitler mondta fel a paktumot. Az erőviszonyok változását jól mutatja az is, ahogy a keleti fronton a helyzet alakult: eleinte német sikerek, majd fokozatosan egyre erősödő német fölény. (Persze a németek máshol is le voltak kötve, de a többi front jelentősége jóval csekélyebb volt.)


USA

Az Egyesült Államok a két világháború között elszigetelődő, be nem avatkozó politikát folytatott (izolacionizmus). Bár persze voltok olyan csoportok, akik a szövetségesek oldalán történő beavatkozás pártján voltak (többek között Roosevelt elnök is), az USA egészen Pearl Harbor-ig (1941. december) nem lépett be katonailag a háborúba (a nyugati szövetségeseket hadianyaggal támogatta). Ekkora ugye Németország megszállta Franciaországot és a Balkánt, harcképtelenné tette az angol szárazföldi haderő jelentős részét, és elfoglalta a Szovjetunió nyugati területeit. Hova kellett volna még erősödni?

2018. aug. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából azzal egy időben, hogy a németek, meg a szovjetek megkötötték a Molotov Ribbentrop paktumot, a britek Lengyelországgal szövetséget kötnek augusztus 23. -n.

Ennek hatására Hitler leállíttatja Lengyelország megtámadását, felfüggeszti a már majdnem meginduló hadműveleteket és várja a brit, francia diplomácia bizonytalanságát, a megszokott hezitálást, de az nem jön, Hitler és a tábornokai aggódni kezdenek, de valamennyire megnyugtatja őket az Abwher elemzése, sem a franciák, sem a britek nincsenek felkészülve a háborúra és hetekig tarthat, amíg egyáltalán felfogják, miről is van szó, hiszen rajta kívül senki nem akar fegyveres konfliktust, nem is hiszik el, hogy az egyáltalán lehetséges, még mindenki az első világháború értelmetlensége bűvkörében van, a demokráciák gyengék és felkészületlenek, így Hitler dönt, három nappal későbbre teszi a támadás időpontját.

Lényegében hadüzenet nincs, mivel a nyílt fegyveres támadás pillanatában Lengyelország Nagy Britannia szövetségese, a britek csupán konstatálják, hogy 'ismét háborúban állnak Németországgal'.

Az előzményekről és a történések pontos menetéről olvashatsz ebben a linkben:

[link]

2018. aug. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
56%
Egyedül a Háttérhatalom (Illumináti,szabadkőművesek,jezsuiták) akartak háborút,mert nekik kedvez.
2018. aug. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!