Mi várható a jövőben azzal a réteggel akik nem tudják átképezni magukat ha a robotok elveszik az egyszerűbb munkákat?
Senki nem mondta, hogy ez most lesz.
Első körben a monoton gyári munka szűnik meg. Folyamatosan érkeznek a hírek, hogy hány millió robotot rendelnek a kínai gyárak. Ez lehet kínában előbb lesz probléma mint itt nálunk.
Amúgy 20-50-100 éves távlatokról beszélünk. Azt biztosan tudom, automatizálással foglalkozó mérnökként, hogy már most is jelentős a fejlődés az utóbbi években. Pont az irodai munkák terüketén, ahol a gépi tanulás egyre nagyobb teret hódít.
Pl a nagy brókercégeknél lassan több informatikus és matematikus ül, mint bróker és közgazdász.
Ilyen folyamatokra kell számítani főleg. Pl 10 irodai állást kivált 1 data scientist meg egy db fejlesztő.
Ott a válasz: 20-50-100 éves távlatokról beszélünk.
Akkor lesz majd LÁTHATÓ, hogy történik egyáltalán valami.
Addig még látni sem fogod, főleg minálunk. Ahol még ott sem gépesítenek, ahol igazán szükséges lenne. Sem a fizikai munkát - sem a szellemit.
Szórakoztatás, színészkedés, filmek készítése.
Ezt bízd robotokra :)
#31, Nem tudom, nekem az a feladatom hogy elvegyem mások munkáját a programjainkkal :D
Nem amúgy viccen kívül, eddig 100% pozitív hatása volt a munkánknak. Avagy a cégnél az embereknek nem kellett végre monoton fos idegörlő munkát végezni, hanem végre használhatták az agyukat, amiért lerakták a diplomát.
Illetve egyszerűen a projectek 2-3 nagyságrenddel gyorsabban haladnak. Ami azt jelenti több befejezett project, több bevétel ráadásul technikai fölénnyel, ami több pályázati pénzt is jelent.
Ezzel sikerült növekedni, 30 főről 100 főre. Tehát 70 új munkahely keletkezett 1-2 év alatt. Nem csak a automatizálásnak hála, hanem a fejlett vállalatirányításnak és végtére a technológia miatt elnyert fejlesztési keretek bővűltek.
Tény, hogy nem gyári munkásokat vettünk fel, hanem programozókat, mérnököket, egyéb szakembereket. Nagyon látszik az irány amit prognosztizáltam: a felvett emberek nagyrésze soft skilles avagy sales, marketing, hr... a másik fele pedig műszaki, it , és mérnök, k+f. Jó ez egy tech cég, ide nem kellenek gyári munkások....
De a tény az tény, az automatizáció és a fejlett szoftveres vállalaltirányítás 70 új munkahelyet teremtett és fokozta az osztályunk hatékonyságát nem kevés %-al.
965-ben egy statisztikus, I. J. Good leírt egy lehetséges jelenséget amely még közelebb áll a szingularitás mai jelentéséhez, mivel megemlíti az emberfeletti intelligenciák megjelenését:
„Definiáljunk egy ultraintelligens gépet úgy, mint egy olyan gép, amelynek intellektuális tevékenysége túlmutat a legintelligensebb emberekén is. Mivel a gépek tervezése az egyike ezen gép intellektuális tevékenységeinek, egy ultraintelligens gép még jobb gépek tervezésére lenne képes, ezáltal egy 'intelligencia robbanást' hozva létre, amely gyorsan maga mögött hagyná az ember intelligenciáját. Emiatt az ultraintelligens gép lenne az utolsó találmány, amit az embernek létre kéne hoznia.”[
Az európaiak nagyobbik része, még autómata váltós autót sem hajlandó vezetni, ti meg attól féltek, hogy majd minden magától megy???
vicc.
# 39
Képzeld el mi volt 40 évvel ezelőtt, nézd meg a mostani helyzetet és láthatod hogy 40 év múlva rengeteg minden fog megváltozni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!