Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért csinálják még a történel...

Miért csinálják még a történelmi hamisításokat Magyarországról Pók Attila és a Történettudományi Intézet?

Figyelt kérdés

Miért nem szerepelnek történelmileg már tisztázott eseményeket a iskolai tankönyvekben helyesen?


Miért van még benne pontosan az ellenkezője, ami a marxizmus-leninizmus eszméknek megfelelő?


2010. jún. 11. 08:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Úgymaradt. Kominista utódállam. Mit vártál?
2010. jún. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
11%
Nem tudom konkrétan mire gondolsz. De amit ma igaznak állítanak,az sem a valóság! Csak éppen a másik oldalnak megfelelő.
2010. jún. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Pontosan mire gondolsz?
2010. jún. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
38%

A nemzeti identitás teljes kiírtásán munkálkodnak.

Ne legyenek a fiataljaink hazaszeretők! Menjenek külföldre dolgozni, mert a betelepülő izraelieknek legyen hely.

2010. jún. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
pl. Pók Attila szerint a magyarok honfoglalásakor a zsidók is velünk jöttek a Kárpát-medencébe
2010. jún. 11. 09:46
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

"pl. Pók Attila szerint a magyarok honfoglalásakor a zsidók is velünk jöttek a Kárpát-medencébe"


Hát ez pl. még igaz is, a honfoglaló törzsekkel együtt jöttek velünk a kabar törzsek is, akik zsidó vallásúak voltak. Ők alkották az elővédet. Később beolvadtak a magyarságba, egyes történészek szerint a székelyek ősei lehettek, de az mindenképp valószínűnek tűnik, hogy pl. a székely róvásírás óhéber eredetű, amit valószínűleg ők hozták be.

2010. jún. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%

Ezek az utóbbi információk nem igazak.

A kabarok (vagy kavarok) természetesen nem voltak zsidó vallásúak. A kavarok egy türk törzs volt, amely a (feltételezhetően) pont a zsidó vallás ellen lázadt fel a Kazár Kaganátusban. Majd a magyarokhoz csatlakoztak védelem reményében. A kabarok tényleg beleolvadtak a magyarságba, mert ők is, mint mi magyarok genetikailag a turáni (urál-altáji) családfába tartoztak, tehát nem volt nehéz „beolvadniuk”. A (székely) magyar rovásírásnak semmi köze az óhéber eredethez! Hiszen a magyar rovásírás legközelebbi rokona a türk rovásírás, amelyet már az ókori kínaiak is ismertek. Esetleg a magyar rovásírásba perzsa és azt megelőző asszír, sumér jelek módosulásai is kerülhettek, de héber nem.

2010. jún. 22. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Előzőnek meg a kérdezőnek: az, hogy te érzelmi alapon valamiben akarsz hinni, az egy dolog. Hogy a történészek a tárgyi és írásos emlékek alapján mire jutnak, az meg egy másik, ami esetlegesen - mint ebben az esetben is láthatóan - nem egyezik a ti vágyaitokkal. De attól még, hogy ti máshogy szeretnétek inkább, az nem egy történelmi bizonyíték.


Tárgyi és korabeli írásos bizonyítékok is vannak, hogy a kabar (előkelők legalábbis mindenképp) ugyanúgy felvették a zsidó hitet, mint a kazárok (korabeli zsidó temetők, korabeli írásos emlékek).


A rovásírásnál valóban az egyik elmélet szerint türk rovásírással áll rokonságban, amelyikkel közös őssel rendelkezhetnek. Itt az a kérdés, honnan jön ez a közös ős. A hasonlóságok miatt azt elég jól lehet mondani, hogy nagy valószínűséggel Föníciából származik, marad, hogy melyik föníciai eredetű írásból. A hasonlóságok és történelmi okok miatt a legvalószínűbb, hogy a Kazár birodalomba közvetve eljutott óhéber írás volt ez.

2010. jún. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A kabarokról írásos bizonyítékok léteznek, hogy felvették a zsidó vallást??????? Kérlek, egy hiteles forrást jelöljél meg, és csöndben maradok.


Egyébként, ha a kabarok feltételezett héber temetkezési szokásairól találhattunk volna bármilyen emléket, akkor az tovább élt volna a nyugat felé nyomuló magyar törzsek között. De ilyet nem találtak soha az ukrán és orosz régészek a Feketetengertől északra….. Sőt, a magyarokhoz csatlakozott kabar töredékek nagy része a kutatás jelenlegi állása szerint muszlim vallású volt.


(Pontosan ezért volt a kabar-kazár háború, amely feltételezhetően vallási indokok robbantottak ki. Nemcsak a kabar törzsek, de az egyéb kazár-türk törzstagok sem voltak hajlandók elfogadni a kazár vezetőréteg által rájuk kényszeríttet, nem sokkal azelőtt – kereskedelmi megfontolásból – felvett zsidó vallást.)


A türk írás (és a vele rokon magyar rovásírás is) Közép-Ázsiából származik. A magyar rovásírás nagy vonalakban a türk írásra épül, kiegészülve a szkíta – avar írás vonallal. (Bár minden eurázsiai írásmódra szokás mondani, hogy rokon egymással…)


Az óhéber írás a főniciaiból származik és kb a Kr.e. 9 században alakult ki. Nagyjából a Kr.e. 6. századig használták(az arameus kvadrát szorította ki) majd a Krisztus születése előtti időkre már eltűnt, illetve beleolvadt a környező írásrendszerekbe.


A türk írásban felfedezhető iráni vonulat meg Kr. e.2-3 évezredből származik(!!!!!), az óhéber majd csak 2000 év mulva alakult ki…..:) és kb. 3 évszázadig LOKÁLIS írásként használták (tehát képtelenség, hogy bármilyen formában is eljuthatott északra).


Esetleg az arámi – szogd – türk útvonal képzelhető el. De a türk írást az Ujgur Birodalom (is) használta és Kínai tudósok szerint sok benne a kínai nyelvi jelenlét is (tagma jelek).


Szóval hiába erőltetik egyesek ezt az óhéber - zsidó vonalat, a valóság nem egyezik a vágyaikkal…. ;)

2010. jún. 23. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Már az első felvetésedben tévedsz, találtunk a kabarok héber temetkezési szokásairól emléket, a honfoglalás kori temetkezési helyek között, Békéscsaba környékén a zsidó vallás előírásaira utaló sírcsoportokat találtak. A kézzelfogható tárgyi bizonyíték.


Egyrészt írásos emlékek is feljegyzik, hogy a 9-10. sz. -ban már letelepedett zsidó közösségek voltak itt, másrészt azt is, hogy az itteni zsidók szoros kapcsolatban és összeköttetésben voltak a kazárokkal (rajtuk keresztül ment a kapcsolatfelvétel a kazár királlyal), és már a legkorábbi írásos emlékeinkben országszerte több a zsidó szóból képzett helységnevet találunk : Zsidóvina, Zsidhig, Zsidfalu, Zsidányfölde, Zsidópatak, Zsidótábor, Zsidóvár, Zsidód sziget, Zsid birtok, Zsidány helység.

Tehát ezeken a helyeken a zsidók ekkor olyan számban és helyzetben éltek, hogy róluk nevezték el


A honfoglaló nemzetségek között szerepelt a Zsiday nemzetség.

2010. jún. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!