Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Weöres Sándortól a kettősség...

Weöres Sándortól a kettősség című költeménye az micsoda?

Figyelt kérdés

WEÖRES SÁNDOR


KETTŐSSÉG


sötét sötét sötét

sötét sötét világos

sötét világos világos

világos világos világos


2010. jún. 10. 23:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Már mit micsoda? Vers. Ha akarod, képvers. Például.
2010. jún. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Gray kód.
2010. jún. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

A merulo Szatunusz az nekem nagyobb rejtely volt.

Utaltam vilag eletemben ezt az irot

2010. jún. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
És konkrétan miért utálod azt, amit/akit nem értesz, kedves utolsó?
2010. jún. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
a Mester mindössze két szó geomeriai elhelyezésével ábrázolta és fejezte ki a nappalok és az éjszakák örök törvényű váltakozását. A fény és az árnyék összetartozása komoly felsimerése az életnek, mert kint- bent( lélekben, történelemben, társadalomban stb) egyaránt működik és váltják egymást. Most lassan sötét lesz, jó éjt.
2010. jún. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Valamint jin és jang. Ugye.
2010. jún. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Vilag eletemben otos voltam irodalombol.

Es igen utalom, mert csak azert mert o irta nem kell minden szart kotelezove tenni a diakok szamara.

Van rengeteg mas ami sokkal hasznosabb lenne, es nem teszik kotelezove!

Ez pont olyan mint egy hires festo "remekmuve" amit akar egy 3 eves megfest durvan ket perc alatt, s mert ra van irva egy jol ismert nev akkor mar mindjart 1 millio Euro.

Csak azert nem lesz jo egy kep egy vers egy barmi, mert egy nagy nevu valaki irta, festette stb.

W.S.-nel szazszor jobb koltok voltak, akik ertekeket irtak, nem valami szart ami eppen egy konyak utan az eszukbe jutott.

Ne menjunk tovabb mint Kolcsey, Vorosmarty.

2010. jún. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Attól, barátom, hogy nem érted, ez még lehet érték. Vagy ha pont ez nem is (bár szerintem igen), Weöres Sándor életműve nem abból a három versből áll, amit te az irodalmi szöveggyűjteményben láttál. Aki úgy bánik a magyar nyelvvel, ahogy ő bánt vele, az igenis értéket teremt.
2010. jún. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Lehet mondjuk olyanokat kene akkor kivalogatni, ha mar van mibol!

Amugy nem vagyok a baratod szerintem...

2010. jún. 21. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ki tudja? Név és arc nélkül írunk, még lehetünk is barátok anélkül, hogy tudnánk. :)

Egyébként meg honnan tudod, hogy Kölcseynek és Vörösmartynak nem csak az a pár jó verse van, amit beválogattak?

2010. jún. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!