Mit szóltok ahhoz, hogy egyszer majd a világ nyelvei összeolvadnak és a teljes emberiség egyetlen nyelvet fog beszélni, mindenki nyelve ugyanaz lesz?

Figyelt kérdés
Van,lehet ennek az elképzelésnek bármilyen ésszerű ,tudományos alapja?

2017. szept. 21. 09:14
 1/7 anonim ***** válasza:
59%

Ez nem fog megtörténni, mert minden ország ragaszkodik a saját anyanyelvéhez, és így képtelenség lesz eldönteni, hogy melyik nyelv legyen az egyetlen.

Mert ha azt vennék alapul, hogy legen az amelyiket a világon a legtöbben beszélik, akkor kétlem, hogy a világon mindenki megtanulja a kínai nyelvet. Ugyanis jelenleg ezt beszélik a világ a legtöbben, megelőzve az angol nyelvet is.

2017. szept. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Wadmalac ***** válasza:
16%

Gyanítható, hogy csak pár nyelv, angol, kínai, hindi, orosz fog túlélni több 100 évet, persze jócskán módosulva, egyéb nyelvekből származó jövevényszavakkal.

Messzebbre meg kár tippelni.

2017. szept. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ez a nyelvi összeolvadás magától megy végbe-ha végbemegy-és történelmi idő szerint nyilván csak rendkívül lassan.Nem az emberek döntik el,legyen-e,lesz-e egyetlenegy nyelv a világon,hogy melyik legyen,lesz ez.

Ha lehet,ha lesz,bizonyára nem a jelen nyelvek valamelyike lesz az.A jövőben születik meg.

2017. szept. 21. 11:48
 4/7 anonim ***** válasza:
23%

Alig várom!

Kiváncsi vagyok a Bábel-toronyra!

2017. szept. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A teljes emberiség sosem fog egyetlen anyanyelvet beszélni. Még ha a hangzó nyelvek közül egy is marad, ott lesz mellette még legalább egy jelnyelv, mert az orvostudomány sosem fogja teljesen eltörölni a siketséget.


Több ezer nyelvet beszél az emberiség. Ennyi nem fog tudni összeolvadni.

2017. szept. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A valóság nem azt mutatja, hogy lenne ilyen tendencia (vagy a jövőben lehetséges lenne). Ha megnézed a magyar nyelv utóbbi 100 éves fejlődését, azt látod, hogy 1920-ig egységesen fejlődött, Trianon után pedig van az anyaország köznyelve és vannak a lecsatolt területek regionális köznyelvei. Mintha széttartó irányt vett volna a fejlődés.


Az viszont igaz, hogy egy adott országon belül a nyelvjárásoknak és kisebbségi nyelveknek nem sok esélyük van, előbb-utóbb a hivatalos köznyelv dominál ezek felett (feltéve, ha a politika szintjén nincs meg az ellenkezőjére a tudatos törekvés, mint pl. a skandináv országokban). Politikai okok miatt (oktatáspolitika, kisebbségi politika stb.), a média, kommunikáció fejlődése, munkalehetőségek, érvényesülés okai miatt általában egy adott országban nem kedveznek annak, hogy sok nyelvet beszéljenek... Ez egy olyan tényező, ami miatt egyre több nyelv hal ki, főleg Afrika és Dél-Amerika számtalan törzsi nyelvei tűnnek el, amiket néhány százan beszélnek csak, és a lakosok az állam nyelvén beszélnek. De Oroszországban a finnugor nyelveket beszélő szibériai népecskéknél is ezt lehet látni... De még a hazai cigányság nálunk sem beszéli már a lovári és a beás nyelvét, egyre kevesebb cigány tud cigányul, mert magyarul beszélnek.


Egy országon belül tehát olyan tendenciák vannak, hogy inkább arra van törekvés, hogy egységes nyelv legyen, viszont pont ez az, ami megakadályozza azt, hogy globális szinten, országokon átívelve ilyen tendencia megjelenjen. Mindegyik állam a saját hivatalos nyelvét (vagy nyelveit) fogja preferálni, gondozni, és a saját intézményrendszerén keresztül fenntartani, ápolni (és rosszabb esetben a kisebbségi nyelveket tudatosan ellehetetlensíteni, mint a szlovákok vagy ukránok, az idegen hatásoktól pedig minden áron óvni, mint pl. a franciák). Ez lehetetlenné teszi, hogy világ szinten kifejlődjön egy egységes nyelv. Sőt, pont ez oka annak is, hogy azok az országok, amelyekben ugyanaz a hivatalos nyelv van (pl. az angol), sem egy egységes angol nyelvet ápolnak, hanem a saját angol változatukat. Nem ugyanazt az angolt beszélik Nagy-Britanniában, Kanadában, USA-ban, Dél-Afrikában, Ausztráliában stb. Mindegyik ország a saját angolját óvja állami intézményrendszerrel, ebből következik, hogy az angol nyelv is széttartó fejlődést mutat, a különféle országok angol nyelvei egyre jobban eltérnek egymástól. Hosszú távon inkább az látszik, hogy még az egységesnek tűnő nyelvek is eltávolodnak egymástól, több száz év múlva már nem biztos, hogy egy nyelvnek számít majd az amerikai vagy az ausztrál angol... (mint ahogy pl. a búr és a holland sem számít már egy nyelvnek).


A globális nyelvi egységesülés tehát lehetetlen. De a fenti okokon kívül, ha nem lennének saját hivatalos nyelveikre "vigyázó" állami intézmények, akkor is lehetetlen lenne a nyelvek egységesülése, mert a történelemben eddig minden példa azt mutatta, hogy ha egy nyelvet sokan beszélnek, akkor nyelvváltozatok alakulnak ki, dialektusok, ezek pedig annyira eltérnek egy idő után egymástól, hogy a beszélőik már nem értik meg egymást, és a nyelv több nyelvre esik szét, majd ezekből is dialektusok lesznek, és ezek is szétesnek több nyelvre stb. Ma is ilyen folyamatokat figyelhetünk meg, ennek az ellenkezője nem tapasztalható, főleg nem világszinten. Teljesen lehetetlen, hogy Új-Zélandon és a Kamcsatka-félszigeten csak úgy magától egyszer csak mindenki ugyanazt a nyelvet beszélje egy természetes folyamat eredményeként. Ilyen nincsen.

2017. szept. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az utolsó válasz nagyon tanulságos ,többször is elolvastam.

Én sem hiszek egy/az eljövendő "Világanyanyelvben".

A nagy területen és sokak által beszélt nyelv egy idő után felbomlik,igen.Olvastam olyan ellenvéleményt:a globalizáció,az élénk és szoros nemzetközi kapcsolatok,az egymástól távol eső térségek,az egymástól távol élő emberek egyre mélyülő kapcsolatai akadályozzák.akadályoznák a világanyanyelv szétszakadását.Lehet,hogy gátolnák,lassítanák,nehezítenék,de végső soron csak késleltetni tudnák.

Az angolnak új nyelvekre "osztódása" is várható,200-300 év múlva lehet,hogy a mai angol nyelv nem fog létezni,helyette amerikai,brit és ausztrál nyelv lesz.

Köszönöm a szakértő választ.

2017. szept. 22. 08:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!