Franciaországban az elnök és a köztársasági elnök ugyanaz? Mert Charles de Gaulle kapcsán hol azt írják, hogy 1959-től 1969-ig elnök volt, másszor meg azt, hogy köztársasági elnök.
Figyelt kérdés
2017. febr. 22. 19:47
2/5 anonim válasza:
Igen. Ha tudjuk, hogy valahol köztársaság van, minek a hétköznapi szóhasználatban külön mondani. Elég csak "elnök".
3/5 anonim válasza:
A hivatalos elnevezés Köztársasági Elnök (Président de la République, így, nagy kezdőbetűvel), de beszélgetésekben, kötetlen riportokban vagy bárhol elnöknek, elnök úrnak is lehet hívni. (Monsieur le Président.)
4/5 anonim válasza:
#2-es, Magyarországon is köztársaság van, de nálunk, ha valaki azt mondja, hogy "elnök", akkor abból nem lehet tudni, hogy a kormányfőre vagy az államfőre gondol-e, ezért nálunk nem használjuk az "elnök" kifejezést, hanem mindig úgy mondjuk, hogy miniszterelnök, köztársasági elnök... És még sok ország esetén így van. (Ha nagyon szőrszálhasogató lennék, akkor Németországban, és Ausztriában a kormányfőt kancellárnak hívjuk, és ezek is köztársaságok, és nem használjuk rájuk az "elnök" szót egyáltalán). Úgyhogy igazából hülyeség, amit írsz.
5/5 anonim válasza:
Igen, ugyanis Franciaország elnöki köztársaság, tehát az "elnök" titulus az államfőt jelöli. Magyarország viszont nem elnöki, hanem parlamentáris köztársaság, itt ezért különböztetik meg az államfő és a kormányfő megnevezését (köztársasági elnök illetve miniszterelnök).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!