Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az íráskép valóban megmutatja...

Az íráskép valóban megmutatja az ember személyiségét?

Figyelt kérdés
Komolyan kíváncsi lennék, ha egy grafológushoz beadnám egy kézírásos papírom, milyen elemzést adna a személyiségemről. Őszintén szólva nem nagyon bízom abban, hogy pusztán abból hogy írok, kifejtenék valóban milyen vagyok, de egyszer nagyon szeretném megtudni, vajon hiteles képet festenek e rólam ezalapján.
2010. máj. 14. 22:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Pedig nagyon sok minden kiderül belőle. Nem véletlen, hogy a munkahelyek nagy része kézzel írott önéletrajzot kér - ezeket mind grafológus vizsgálja, és van, hogy valakit pont az írása miatt utasítanak vissza.

Szerintem megéri, csak párezer forint, és nagyon sokmindenre fény derülhet.

2010. máj. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én eleve többféleképpen is tudok írni.... Ha sietek, totál más, mint ha ráérek és lassan, már-már kacifántosan rajzolom a betűket.

Ugyanígy váltogatom a folyó- illetve a nyomtatott betűkkel való írást is.

Bár az biztos, hogy valamennyire ki tudják elemezni az embert a grafológusok.

2010. máj. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Meglepődnél: 90%-ban igaz, százéves kidolgozott megfigyelésrendszer. Bizonyos dolgokat egyébént egy laikus is meg tud állapítani: rendezett vagy kusza, kiírt vagy iskolás, eredetiséget nélkülöző, lágy girlandos vonalvezetésű vagy szöges agresszív, én-itt-se-vagyok milliméteres méretű, vagy figyelmet magára vonó óriásbetűs. De nem párezer, hanem vagy húsz, egy alapos többoldalas elemzés, legfeljebb a párperces szóbeli gyorstesztek olcsók, bevásárlóközpontokban, esetleg rendezvényeken sorbanállás fejében ingyenesek.
2010. máj. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Én is többféleképpen írok. Ez főleg a betűk "kidolgozásán" látszik. Alapesetben az sz betűt szinte firkantom, sokszor már n-nek látszik, ugyanez igaz a h-n betűkre is. Az is változó mikor írom nagy nyomtatott betűvel az első szót, mikor pedig a rendes konkorított változattal. Viszont ha számít, próbálok nagyon szépen írni, viszont még így sem látom tökéletesnek a betűim, ami elkeserítő.


Régen mindig azzal kísérletezgettem, hogy minden órán másféleképpen írtam a füzetbe. Így követte egymást a balra dőlő, a jobbra dőlő, a tökéletesen álló íráskép. Rájöttem hogy szeretem a jobbra dőlő betűket.

2010. máj. 14. 23:14
 5/10 A kérdező kommentje:

Azt is észrevettem, hogy sokszor váltogatom szó közben is hogy kézírásos betűírással írok, vagy kis nyomtatott betűkkel. Így az eredeti kézírás szülte szavak összekötése is megbomlik. Azért érdekes...


Viszont ahogy látom nagyon sokba kerülne egy elemzés. :( No, majd egyszer, de biztos érdekes lenne meghallgatni, hogy mit néznek ki csupán a betűimből.

2010. máj. 14. 23:25
 6/10 anonim ***** válasza:
15%
Egy nagy fenét mutat meg nem a személyiséget. Belemagyarázni mindenbe mindent lehet csak mi értelme? Az írás egy beidegződött rajzolási készség semmi más.Mindent bele lehet hazudni, ugyanaz mint a jóslás!
2010. máj. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
29%

"hogy valakit pont az írása miatt utasítanak vissza."


Nehogy már egy grafológus meg tudja mondani hogy valaki milyen szakmából jó mit tud.A grafológusok azt se tudják sok szakmáról hogy mi az.

2010. máj. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nem annyira a személyiséget, inkább a pillanatnyi hangulatot mutatja meg. persze ott van benne a személyiség is, de nagyon látszik rajta, hogy épp dühös vagy, vagy örülsz, vagy fáradt vagy. de ha már tudod, milyen jellemzőket keresnek benne, akkor rögtön másképp írsz, és nem ér semmit az elemzés.
2010. máj. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

„Egy nagy fenét mutat meg nem a személyiséget. Belemagyarázni mindenbe mindent lehet csak mi értelme? Az írás egy beidegződött rajzolási készség semmi más.Mindent bele lehet hazudni, ugyanaz mint a jóslás!”


Ez nem feltétlenül igaz. A grafológiát szokták a jósláshoz hasonlóan áltudománynak meg ezotériának bélyegezni, pedig nem az. Ahogy te is mondod, az írás egy beidegződött készség, amiből az következik, hogy személyenként eltérő módon idegződik be. Ha például valaki folyton matat az ujjával, az is egy beidegződés, ami utal az illető személyiségére. (Nem véletlen, hogy a pókerben az ilyen beidegződésekből próbálják kiolvasni, hogy a másik blöfföl-e.)

Az íráskép és a személyiség (valamint a pillanatnyi hangulat, meg sok egyéb tényező) között létezik összefüggés, és ha létezik, akkor az kimutatható, vizsgálható. Nem véletlen, hogy az igazi íráselemzők egy csomó információt kérnek az elemzett személyről (kor, nem, szemüveg léte, stb.), valamint, hogy spontán, fejből írott szöveget kérnek – másmilyen egy másolt szöveg írásképe. Szóval egy csomó változót eleve megpróbálnak lefogni.

Az íráskép elemzése elég komplex valami, egy ferdén áthúzott T betű önmagában semmit nem jelent, de bizonyos faktorokkal együtt már azt lehet mondani, hogy az adott személy valamilyen személyiségjegy meglétére inkább hajlamos, mint nem. (Sose 100%, a grafológia „valószínű – nem valószínű” kategóriákban dolgozik.)

Ezzel szemben a jós a célszemély metakommunikációját észleli, és ez alapján tereli a beszélgetést oly módon, hogy a célszemélynek megfelelő legyen.


„Nehogy már egy grafológus meg tudja mondani hogy valaki milyen szakmából jó mit tud.”


Azt nem, de hogy mennyire együttműködő, vagy mondjuk simlis, vagy lógós, félénk, domináns, stb. – elég jól megmutatja. Lehet, hogy a grafológus nem tudja, hogy mit csinál egy CNC-programozó, de azt megmondhatja, hogy valószínűleg minden másnap el fog késni, és a határidők betartása nem erős oldala. Vagy fordítva.



„de ha már tudod, milyen jellemzőket keresnek benne, akkor rögtön másképp írsz, és nem ér semmit az elemzés.”


Ahogy minden beidegződést, az íráskép egyes elemeit is lehet rejtegetni. Viszont az elemzők többnyire elég hosszú szöveget kérnek ahhoz, hogy ne tudd végig fenntartani a látszatot, más részről az átlagember nem tudja, hogy mit fognak figyelni rajta, és mit változtat, ha mondjuk kerekebbre írja az o betűt. Szóval teljesen fölösleges változtatni az írásképen, mivel lehet, hogy olyasmit változtatsz el, ami valami „jó” (adott esetben számodra kedvező) tulajdonságodra utal, és cserébe valami „rossz” dolgot sugallsz magadról. Mondjuk például egy adott cégnél kreatív, rugalmas embert keresnek (de elnézik, ha cserébe „nehéz eset” az illető), és te mondjuk ilyen is vagy, de mégis egy precíz, földhözragadt ember írásképére torzítod az írásodat, mert azt hiszed, azzal jól jársz. Tegyük fel, sikerül átverni a grafológust – csak épp nem vesznek fel.

2010. máj. 15. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A rendőrségnél is dolgoznak grafologusok.
2010. máj. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!