Miért indult romlásnak a világ? Mikor kezdődött és körülbelül meddig fog még tartani?
A folyamat stációi: 1789, 1848, 1918, 1945, 1968.
Ezek az évszámok nem igényelnek kommentárt. Jól megtervezett, és mesterien kivitelezett terv az ész, és az egyenlőség korának megteremtésére. Csakhogy az ész önmagában nem sokat ér, az egyenlőség pedig illúzió.
A változás folyamatos. Azt, hogy rossz vagy jó nézőpont szerint lehet vitatni.
A vasút megjelenésekor is terjedtek a rémhírek, hogyan fogja tönkretenni a világot.
Ma meg visszanézve éppen előtte volt rosszabb.
Szegényülnek a személyes kapcsolatok?
Kinél?
Énnálam például az internettel csak bővülnek és a legközelebbi ismerősökkel is csak erősíti azokat.
Nem helyettesíti a személyes kapcsolatot, hanem akkor is ad kapcsolatot, ha személyesen nem lehetséges.
Mindenhol szex?
Azért, mert már nem csak a videotékák hátsó "feketepiaci" termében suttyomban bérelhetsz pornófilmet, hanem egy kattintás a neten?
Mert az álprüdéria kezd kihalni?
Ha valakinél a szex prioritást élvez az érzelmi kapcsolatokkal szemben, az nem a kor, hanem a személyiség hibája.
Ha ma gyakoribb (fenét gyakoribb, csak kevésbé titkolt), csak azért mert az így gondolkodók nem válnak társadalmi számkivetetté.
És az miért is volt jó?
Ezek teljesen szubjektív nézőpontok.
Kérdező, valami rettenetesen naiv és felületes vagy.
Az erkölcsök jelenleg egy hajszállal jobbak, mint régen, mivel fejlődik az emberiség. Nézzél talán utána. A szexualitás is sokkal normálisabb, mint régen. Tényleg - van egyáltalán fogalmad róla, hogy régen milyen volt? Nem hiszem.
Viszont tényleg van egy ilyen tendencia, hogy a kapcsolatok felszínesebbek (bár abból SOKKAL több van, mint régen). Ez pedig mesterséges dolog, mert a mindenkori hatalomnak így jobb. Az emberek kevésbé tehetnek róla, mert így lettek nevelve.
Persze nem kötelező ebbe belenyugodni... a TE kapcsolataid pl. mélyek és igaziak? Mind?
Kérdező! sajnos nagyon látszik a kérdésedből, hogy csak egy kis szűk szeletét érzékeled a világ működésének. Nem lehet ilyen sarkított megfigyelésékre alapozni a társadalom változásainak elemzését.
A kérdésedet fordítva is fel lehetne tenni: Miért indult fejlődésnek a világ, mikor kezdődött? stb... Ez ugyan olyan értelmetlen kérdés lenne mint a tiéd. Nem lehet ilyen egyszerűen kijelenteni hogy romlik.
Bizonyos értékek eltűnni látszanak, bizonyos értékek meg mélyebbek, elterjedtebbeké válnak. Majd ezek ütköznek, egymásba olvadnak, újraértelmeződnek, stb... Mégis hogyan lehetne erre az elképesztően bonyolult rendszerre kijelenteni hogy rossz irányba halad!? És akkor még nem beszéltünk arról, hogy a mai erkölcsi normák, hogy változnak generációnként...
Az emberi kapcsolatok felszínesebbé válása egy hamis közhely, ami az internet újszerűségéből és robbanás szerű elterjedéséből fakadó félelemre vezethető vissza. Ez természetes! Az ember mindig is tartott a változástól. És sosem tudta megjósolni egyértelműen hova is vezet a változás! Neked sem sikerül! És nekem sem, senkinek sem!
Mielőtt kijelented, hogy a világ romlik, azt is vizsgáld meg, hogy miben fejlődik és látni fogod, hogy a Föld társadalma egy hihetetlenül bonyolult folyton változó rendszer, aminek erkölcsi értékeit csak a jövőben fogják tudni értékelni. Jelenleg csak sodródunk 7 milliárdan és fogalmunk sincs hova vezet ez az egész!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!