Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mit tudtok a Tulpákról és a...

Mit tudtok a Tulpákról és a Szervitorokról? Van nektek? Próbáltatok már teremteni?

Figyelt kérdés

A Tulpa lényegében nem más, mint egy öntudattal rendelkező képzeletbeli barát. Rendszeres odafigyeléssel, és kapcsolatteremtéssel kialakítasz a fejedben egy személyiséget, aki mindig jelen van az életedben, lehet vele beszélgetni. Ahogy fejleszted, idővel öntudatra ébred és egy teljes értékű második személyiség lesz az elmédben. Ha sokat foglalkozol vele, hallucinációkat is előidézhetsz és tényleg láthatod, hogy pl. melletted ül a kanapén, hallhatod a hangját, érezheted a szagát. A kinézete lehet egy ember, egy állat vagy akár egy fantázialény pl. egy sárkány is.

Ha egyszer csináltál egy tulpát, többé már nem lehet eltűntetni, csak az agyad mélyébe száműzheted, ha rendszeresen ignorálod és nem foglalkozol vele.


A szervitor hasonlít egy tulpához, csak nincs öntudata, hanem afféle mentális báb, egy szolga. A gyerekek képzeletbeli barátai például felfoghatóak szervitoroknak, de pl. amikor már ösztönösen, "reflexből" vezetsz egy kézi váltós kocsit, azt is lehet egy afféle testetlen szervitornak, egy agyi számítógépes programnak felfogni.


Mi a véleményetek az ilyen képzeletbeli lényekről? Nektek van ilyenetek, vagy próbáltatok már teremteni egyet?



2016. dec. 1. 15:13
 1/4 anonim ***** válasza:
39%

Amiről te írsz az kb a skizofrénia.A tulpa nem egy "második személyiség az elmében".

A tuépa erős koncentrációs technikák által létrehozott, a tudat által a fizikai síkra állítólag látható módon kivetített képzeletbeli lény.Olyasmi lehet, mint egy hologram.Saját tudattal nem rendelkezik.Esetleg az elképzelője, létrehozója kialakíthat neki egyfajta személyiséget, ami szerint megjelenik illetve "viselkedik".

Bizonyos sokszor lejátszott gondolatformák az asztrál térben sok ideig látható formában megjelennek, illetve megmaradhatnak, mivel ebbe a térbe könnyebb a gondolatformákat kivetíteni.Ügyesebbeknek úgy látszik, fizikai síkra is sikerül ugyanez.Nos, azok a tulpák.

Valójában sokat nem érnél vele.Létrehozása nagyon időigényes , élettartama sem túl hosszú.És mivel valós öntudata nincs, így a képzeletbeli barát fogalmának sem felel meg igazán.Tehát nem sok értelme lenne.

2016. dec. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

na mindjárt át lesz helyezve :D


tulpa: heh?

szervitor: gyerekkori barátom nekem is volt, néha "személyesebbnek" is éreztem a plüssállataimnál, kb olyan mintha beleképzelném magam egy filmbe vagy sorozatba mint az egyik szereplő, a képzeletbeli barát meg a másik szereplő

a rutinos mozdulatoknak viszont ehhez semmi köze

2016. dec. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
1-es, azért tettem fel a kérdést ebbe a rovatba, mert a dolog tudományos, pszichológiai megközelítése érdekel. Láttam, hogy van pár tulpás kérdés az Ezotéria kategóriában, de én nem hiszek a természetfelettiben és szerintem hókusz-pókusz nélkül is meg lehet magyarázni a jelenséget.
2016. dec. 1. 17:08
 4/4 anonim ***** válasza:
Jó, akkor készíts egyet és vesd alá tudományos vizsgálatnak -.-
2016. dec. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!