Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Próbáltátok már "fejleszteni"...

Próbáltátok már "fejleszteni" magatokat 1 szakterületen?

Figyelt kérdés

Úgy értem, van itt olyan/ismer valakit, aki próbálkozott azzal, hogy viszonylag egyedül (internet, könyvek segítségével) kitanuljon egy adott szakterületet? (Nagyrészt elméleti területekre gondolok, például mérnökinformatikus, elméleti fizikus stb.)

Mi erről a véleményetek?


(Egyébként a következő történet ihlette a kérdésemet: egy nem tudom hány éves tini srác egy kis faluban lakott és az ott lévő könyvtár könyveinek segítségével, összeszedett tudását alkalmazva megépített/megépíttetett valamilyen erőművet.)


2015. máj. 18. 19:46
 1/4 Szirty ***** válasza:
100%

Igen.

Sajnos lassan már ott tartunk a magyar oktatás színvonala miatt, hogy ez lesz az egyetlen lehetősége az embernek hogy értékelhető és felhasználható célirányos tudást szerezzen.

:-(

2015. máj. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem megjegyezni, hogyha lehetséges, akkor osszátok meg tapasztalataitokat/véleményeteket/tanácsotokat, így talán tudnátok segíteni nekem. Egyébként, köszönöm válaszodat! :)

Hogyan kezdtétek, mit ajánlanátok? (Könyveket? Jegyzeteket lehet szerezni?)

2015. máj. 18. 19:58
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Jaja, én egészen pontosan karriert váltottam, mert nem tetszett az a szakterület, amiben a végzettségemet szereztem (kísérletes biológiáról váltottam bioinformatikára). Főleg könyvekből tanultam (online letöltött elektronikus könyvek), online kurzusokból, és folyamatosan házi projecteken dolgoztam, hogy gyakorlatot szerezzek programozás, adatelemzés és statisztika területén. Mert könyvek olvasgatása nem jelent még semmit. Nekem nagy szerencsém volt, végül kb. egy év után sikerült találnom állást, de borzasztó nehéz, olyan, mintha semmit sem tudnék, és mindent 0-ról kell tanuljak, miközben elvárják a gyors és pontos munkavégzést. Összeségében megéri, ha tényleg ezt akarod csinálni, és nagyon eltökélt vagy, de nagy a kockázat.


"egy nem tudom hány éves tini srác egy kis faluban lakott és az ott lévő könyvtár könyveinek segítségével, összeszedett tudását alkalmazva megépített/megépíttetett valamilyen erőművet."

Mindent nem kell elhinni. Lehet, hogy volt benne valami, de azért, hogy valaki csupán könyvekkel, és önszorgalomból valami olyat tegyen le az asztalra, ami tényleg kiemelkedő, szerintem lehetetlen a mai világban. A tudás nagyrésze, pont az, ami igazán fontos, és a legnagyobb különbséget teszi különböző szakemberek között az nem megtanulható könyvekből, hanem a szakmában eltöltött évek alatt rakódik le, egyfajta "tapasztalati intelligencia".

2015. máj. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, folyamatosan igyekszek tanulni az informatika területén. Nekem az a módszerem, hogy kitalálom, hogy mit szeretnék megvalósítani, aztán szépen részenként megcsinálom.

Amúgy a példád nem hihetetlen, egy 16-18 éves ember más simán tervezhet szélkereket, ha megvan hozzá a megfelelő tudása és alkatrészei.

G.

2015. máj. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!