Itt az egyik eredménye az állandó telefon és kütyü nyomogatásnak ami "zombivá" teszi az emreket? Vagy én vagyok "maradi" 3X évesen?
Azt látom mindenütt, buszon vonaton metrón, utcán gyalogosnál, de még ott is ahol tiltva van (az autóban) hogy állandóan nyomogatja az "okos" mobilját mindenki, ha meg nem a fülükön van. (Tiszteletem annak a kevés autósnak aki megáll vagy head set et használ.)
És közben senki nem figyel, neki megy a másiknak, meg a fentebbi cikk történik.
Érdekes én meg tudom állni hogy akár tömegközlekedésen ülve állandó nyomogatásba kezdjek. Ha valami fontos van egy rövid SMS. Ha ez utcán ér akkor megállok félreállok ehhez nem megyek sehova. Még ott sem csinálom ahol sokat kell várnom, inkább figyelem mi történik körülöttem. (Mondjuk így kisebb eséllyel is fosztanak ki az tuti...)
Facebook és hasonló közösségi oldalak csak sztali gépről csinálom otthon, mert az ráér. A szöveges üzenet lényege pont az hogy nem kell azonnal válaszolni rá! Rá ér. Ha nem ér rá hívjon fel, megbeszélem vele 5 perc alatt! Addig félreállok valahova ahol hallom is!
De ha ezt nem akarja miért nem vesz egy Head Set-et?
Most mondjátok meg tényleg én vagy ilyen "maradi" vagy a többség tényleg ennyire H***E B***M? Rosszul látom?
Bocs hogy elragadtattam magam, de erre már tényleg nem lehet mit mondani!
Társadalomtudományi kérdés!
mert korábban soha senki nem ütött el a hév igaz?
az emberek /def nem figyelnek szinte semmire, csoda, hogy még nem pusztultunk ki. tök fölösleges ezért a mobilt vagy bármit felelőssé tenni.
Így van ez jól, a balfékek elhullanak, az ügyesek túlélnek.
Ha nem így lenne már évezredek óta, az emberiség se létezne már.
"aki meg például egy zebrán úgy képes átmenni hogy nem néz körbe csak nyomkodja a telefont azt meg is érdemli hogy elütik ez a véleményem :))"
Ez is igaz, részben. Hisz a gyalogosnak is kötelessége lenne körültekintően átkelni egy úttesten.
De szerintem a főbb probléma az, hogy a legtöbb sofőr -és itt akár áttérhetünk az egész emberiségre- nem vesz tudomást arról, hogy felelősséggel tartozik mások iránt, mikor autót vezet. Elvégre minden zebra előtt lassítania kéne, és köteles lenne átengednie a gyalogost aki nem jókedvéből ácsorog az útszélén.
A legtöbben nagyon bután és a társadalomtól elhidegülten viselkednek de remélem jobb a helyzet, mint amilyennek látszik.
Ha a cikk egy pokemonvadászról szólna, vagy szelfizve szerelvény alá tolatóról, valamennyire egyet is értenék.
De nem arról van szó.
Itt sima figyelmetlenségről (amihez persze a telefonálás hozzájárul, de tegye mindenki a szívére a kezét, ki áll meg egy sima hívás közben az utcán?).
Hasonló jellegű rémjóslatokkal (milliók fognak meghalni figyelmetlenül, be kell tiltani stb.) volt tele a világ, amikor megjelentek az első táskarádiók, aztán a walkman-ek, aztán a butamobilok.
Én speciel, ha telefonálva gyaloglok, közben egyfolytában nézegetek körbe, mert nagyrészt lefogja a hallásomat, ami közlekedésben majdnem olyan fontos érzékelő, mint a szemem. Nem is tudok például fülessel zenét hallgatva közlekedni, még egy kapucni is zavar, nem érzem magam biztonságban bekorlátozott érzékekkel.
És persze van olyan, aki minderre xarik rá.
Meg ismerjük el, mindenkinek akadnak bamba pillanatai, amikor valamiben csak másodpercekre figyelmetlen, csak meg sem jegyzi, mert ritka az a pech, amikor ez pont rosszkor, rossz helyen történik.
Én mondjuk kis falumban esténként hazafelé ballagva szoktam a telefonon netes oldalakat, e-bookot olvasgatni, de csak a járdán, kereszteződéseknél vagy bármi közeledő jármű esetén természetesen abbahagyva.
Lehet ezt is megfelelő óvatossággal csinálni.
Nem az okostelefonokban kell keresni a hunyót, hanem a felelőtlen, önveszélyes emberben.
Alapszabályként mindenkiben benne kéne, hogy legyen, hogy ha valamilyen okból a látásom, hallásom korlátozott, akkor dupla óvatossággal figyelek a környezetemre.
Akiből ez hiányzik, az meghalhat walkmannel a fülén, telefonnal a kezében, kapucnis kabátban, napszemüvegben, vagy akár csak az óráját nézve is.
Így van, nem az eszköz a hunyó, hanem a használója. Az más kérdés, hogy mindig van kölcsönhatás. Az új eszköz új lehetőséget ad, az emberek élni akarnak vele. Közben észre sem veszik (a legtöbben) hogy átalakul a személyiségük, megváltoznak fontossági sorrendek. Ez esetben, röviden szólva az ember kezdi elveszíteni társadalmi lény szerepét, helyette függővé, torzzá válik, elveszti a természettől való legfőbb megkülönböztető jegyét, a gondolkodást.
ÉS ennek sok nem kívánt következménye is van.
Kedves válaszolók nagyjából igazatok van. De miért viszitek el ezt abban az irányba mintha én azt állítottam volna hogy a technológia tehet róla.
Ilyet az ég adta világon sehol nem írtam!
Még a végén már az kezd kijönni én valami technológiaellenes ősember vagyok vagy mi? Leírtam használom én is, de ésszel és ott ahol tényleg szükséges.
Sőt a kérdés után biggyesztettem hogy:
"Társadalomtudományi kérdés!"
Mit jelent ez szerintetek?
Az emberek ilyetén figyelmetlenségéről, és ilyen idióta (Dr. Haus után szabadon...) viselkedéséről szerettem volna véleményeket hallani erre mindenki támad.
Mindezek ellenére csak 9-es kapott negatívot tőlem, érthető okokból!
Külön örülök neki hogy valaki megemlítette a pokemonvadászatot meg hasonló maarhaságokat, és a régebbi technológiai újításokkal kapcsolatban az egykori "betiltási" veszélyre figyelmeztetéseket.
Ugyanis arra igen jó esélyt látok hogy ha pár hasonló baleset történik mondjuk a pokemonvadászokkal akkor azt az alkalmazást tényleg betiltaná a kormány. A betiltáshoz jól értenek és itt még érthető is lenne a dolog.
Azért jó lenne az emberi viselkedés irányába menni a továbbiakban, nem a technológia felelős ezt én is tudom. Hanem a használója! Ahogy régebbi autóbaleseteknél is nem az autót hanem a vezetőt büntették, feltételezhetően a jövőben is így lesz, még az okosautók megjelenése melett is! (Mondjuk az is érdekes kérdés lesz majd ha tényleg az okosautó technológia hibázik egy balesetnél akkr mi lesz, ki a felelős. De ez majd a közeli jövő egyik érdekes kérdése lesz.)
Szóval. Miért ilyen felelőtlenek az emberek? Miért viselkednek így "zombiként"? Miért alakul ki ekkora függőségük hogy nem tudnak "leszakadni" egy idióta alkalmazásról? Miközben más hasznosabb dolgokkal is tölthetnék az idejüket. Lesz -e ebben változás? "Felébredhetnek" ráébredhetnek-e tömegek hogy mekkora "idióták"? Vagy erre esély sincsen?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!