Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Iphone (és más telefonok)...

Iphone (és más telefonok) adatkábellel pc-hez kötve. Nem teszi tönkre az aksit az állandó akku töltés? Vagy van valami program erre amivel állítható hogy csak akkor töltse amikor én akarom?

Figyelt kérdés

2016. febr. 7. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Elég okos a telefon, hogy tudja, mikor kell töltenie magát.
2016. febr. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tudja senki? :(
2016. febr. 8. 18:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Abbahagyja a töltést, ha 100%-ra töltött az akku.Enyém pl.elkezd merülni, ha teljesen feltöltött.
2016. febr. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szerintem egyértelmű a kérdés, de akkor másképpen kérdezem:


Bizonyos telefonok, mondjuk Iphone nem rendelkeznek memóriakártya slottal, így amikor valamit tennénk a számítógépre, vagy onnan a telefonra akkor kábellel vagy bluetooth-on kell összekötni.


Mi most a kábeles megoldást nézzük.


Ekkor, ha hozzákötjük a géphez, automatikusan tölteni is kezdi a telefont, ha merülőben volt, ha nem, sőt akkor is ha csak 99%-nál. Ez az állandó rátöltés idővel tönkreteheti az akkut gondolom én, ill egyébként sem tölti senki a telefont ha az még bírja sokáig.


Tehát a kérdés:


Gépen (értsd:számítógép) van-e valami program vagy bármi, amivel gyorsan ki és be kapcsolható a gép azon funkciója, amivel ÉN (értsd: a felhasználó) állíthatja hogy ha hozzá van kötve a telefon mikor töltse is, és mikor nem. ha csak egy zenét vinnék át ami 1 perc akkor ne kezdjen már el tölteni is.


Biosban állítólag állítható, de nem kényelmes emiatt mindig ki-be kapcsolni a gépet.



NOS?

2016. febr. 9. 20:05
 5/5 anonim ***** válasza:
Az USB állandóan ad ki feszültséget az eszköznek, hiszen mondjuk egy pendriveról, hogy olvasna adatot, egy webkamerát mi hajtaná ki? Maximum a telefonon lehetne egy alkalmazással ki/be kapcsolgatni a töltést, ha egyeltalán létezik ilyen (itt is csak Android jöhet szóba). A másik meg, hogy a li-ion/li-po akkumulátornak teljesen mindegy, hogy mikor töltesz rá, és meddig. Amennyit az adatkábelen lóg a gépre kötve,az elhanyagolható.
2016. febr. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!