Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Van egy olyan "néphagyomány",...

Van egy olyan "néphagyomány", vagy tudom is én minek nevezzem, ami szerint Ferenc Józsefnek, a tizenhárom aradi vértanú miatt, tizenhárom rokonát kellett elveszítenie. Ki volt ez a tizenhárom? Vagy végül nem teljesült be?

Figyelt kérdés

Én csak ötről tudok. Először az elsőszülött gyermeke, Zsófia Franciska, aztán az öccse, Miksa, később a fia, Rudolf, majd a felesége, Erzsébet (Sissi), végül az unokaöccse, Ferenc Ferdinánd.

Voltak még? Vagy végül a tizenháromból csak öt lett?


2010. ápr. 16. 22:20
 1/3 anonim válasza:
Nahát, ezt nem is tudtam. Ha meglesz a maradék nyolc, akkor szólj, mert érdekel.
2010. ápr. 23. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Lehet hogy nem volt több.

Gondolom ezekre akkor ráhúzták, hogy azért történt. De azért kíváncsi lennék, hátha van, csak én nem tudok róla.

2010. ápr. 23. 10:42
 3/3 anonim válasza:

Tessék: :)


E családi átok mellett még egy babonás jövendölés forgott közszájon ebben az idôben Ferenc Józseffel kapcsolatban. Azt tartották, hogy a császár famíliájának 13 áldozattal kell bûnhôdnie az aradi vértanúkért. Aki nem hisz a jóslatokban és az átkokban, azt is bizonyára elgondolkoztatja, hogy mit mért a sors a késôbbiekben az uralkodóra és családjára.

1. Ferenc József elsô gyermeke, Zsófia 1857-ben, alig több, mint 1 éves korában meghalt.

2. Sógornôje, Charlotte mexikói császárné 1867 márciusában megôrült.

3. Alig két héttel késôbb Habsburg Matild fôhercegnô tûzhalál áldozata lett.

4. Újabb két hétbe se telt, és Queretaróban agyonlôtték Ferenc József öccsét, Miksa császárt.

5. 1889. Január 30-án következett be a mayerlingi tragédia, amikor Rudolf trónörökös lett öngyilkos.

6. 1891-ben a tengereken eltûnt a fôhercegi rangjáról lemondott furcsa Habsburg, Nepomuk János Szalvátor, aki az Orth János nevet vette fel.

7. Lovas baleset áldozata lett Vilmos Ferenc Károly fôherceg.

8. Vadászbalesetben elhalálozott Ferenc József unokatestvére, László fôherceg.

9. Tûzvész áldozata lett Zsófia fôhercegnô, Ferenc József sógornôje.

10. 1898. szeptember 10-én Genfben egy Lucheni nevû anarchista leszúrta Erzsébet királynét.

11. Mérgezésben meghalt a 19 éves Klotild fôhercegnô.

12. - 13. Szarajevóban meggyilkolták Ferenc Ferdinánd trónörököst és feleségét, Chotek Zsófiát.

2010. aug. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!