Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az ember miért mindig arra...

Az ember miért mindig arra vágyik ami épp nincs?

Figyelt kérdés
Mindig többet és többet akar, sose elégszik.

2016. jún. 25. 19:53
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Ez az emberi természet alapja: az állandó törekvés, fejlődni akarás. Ez viszi előre a világot.
2016. jún. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Én simán tudok arra vágyni, ami van vagy hamarosan lesz, kb. csak a kezemet kell kinyújtanom (pl. egy rántotta). Sajna sok másra s pár nehezen elérhetőre is vágyom, emiatt nem vagyok boldog hedonista :D


Teljesen normális, hogy arra is vágyunk, ami nincs, ez oké is, ez visz előre... De az elégedettségnek is megvan a maga létjogosultsága, amikor úgy érezzük, az élet pont most tökéletesen kielégítő, csak élvezni kell. Azért nem akárki s nem akármikor érzi ezt...


Ha pl. a hobbink vagy hivatásunk kapcsán egyszercsak elfogynának a vágyak, eléggé gond lenne, azt hiszem. Az embert hajtja a fejlődés vágya.

2016. jún. 26. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

#11 ,,Ez az emberi természet alapja: az állandó törekvés, fejlődni akarás. Ez viszi előre a világot."


Én azt vettem észre, hogy egy probléma megoldása újabb problémákat szül és így tovább a végtelenségig. Nézd meg mennyit fejlődött a világ mondjuk csak a 18.század óta és manapság is ugyanannyi a probléma mint régen, csak most egy probléma sokkal veszélyesebb pl.: globális felmelegedés.

2016. jún. 26. 02:48
 14/24 anonim ***** válasza:

A fejlődés milyensége egy teljesen más kérdés. Nem arra gondoltam, hogy a te értékrended (vagy bárkié) felé "fejlődünk"-e, hanem az evolúcióra mint olyan.


Az ősember azért találta fel a bunkót, mert arra vágyott, hogy meg tudja védeni magát, és hogy könnyebben elejtse a zsákmányt. Azért találta fel a kereket, mert szeretett volna könnyebben, messzebbre eljutni. Azért tanultak meg a tűzzel bánni, mert nemcsak nyers ételeket szerettek volna enni. Stb., stb., stb.

2016. jún. 26. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

'"Amikor keresel valamit, mindent átnézel, egy darabig nem találod, pont ott lesz ahol utoljára kerested."

ez tenyleg igaz? :O eddig en nem tapasztaltam vagy nem vettem eszre... '


Óh anyám!


Ha rögtön megtaláltad, az első hely egyben az utolsó, ahol kerested!

2016. jún. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Én vágyom a nyugalomra.

Most nyugalom van.


Vágyom arra, hogy legyen egy házam. 20 éve erre vágyom. Ebben az ütemben 40 év múlva talán lesz is.

Vágyok egy gyerekre, aki abban a házban felnőhet. 60 évesen nem lesz gyerekem. Tehát ez örök vágy marad és frusztrálni fog, depresszióba vezet.


Vannak rövidtávú vágyaim, vannak állandó vágyaim, szükségleteim.


A sok rövid távú vágy céltalanná, de boldoggá tesz.

A sok hosszútávú vágy betöltése nehéz, és boldogtalanná tehet, depresszióssá, hogy nem érjük el elég gyorsan, de célt ad az életünknek hosszú távon.

Ezért ezt a kettőt vegyíteni kell. Vagy még jobb, ha a hosszútávú terveket fel lehet bontani sok kicsire, akkor az életerővel is feltölt és célt is ad.

2016. jún. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Szirty ***** válasza:
33%

"Én azt vettem észre, hogy egy probléma megoldása újabb problémákat szül és így tovább a végtelenségig."


Hát igen, ez így van!

Üdv a klubban! :-)

Semmi nincs következmények nélkül. Persze egy megoldás nem jár feltétlenül súlyos következményekkel, de a rendkívüli megoldások következményei is rendkívüliek.


Ez ellen nem tudunk tenni, de ha az ember a megoldás átgondolásakor felismeri és mérlegeli a várható következményeket, az már egy lépés hogy jobbá tegyük a világot és ne rosszabbá...

2016. jún. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Vree ***** válasza:
100%

"Mindig többet és többet akar, sose elégszik."

Ha szerinted az a normális, hogy az ember nem csinál semmit, hanem megelégszik azzal, amije van, állj be szerzetesnek - nyugati és ázsiai vallásokban is van elég, aminek hasonló a filozófiája.


Részemről, köszönöm szépen, én nem fogok bűntudatot érezni, hogy célokat tűzök ki?


"#11 ,,Ez az emberi természet alapja: az állandó törekvés, fejlődni akarás. Ez viszi előre a világot."


Én azt vettem észre, hogy egy probléma megoldása újabb problémákat szül és így tovább a végtelenségig. Nézd meg mennyit fejlődött a világ mondjuk csak a 18.század óta és manapság is ugyanannyi a probléma mint régen, csak most egy probléma sokkal veszélyesebb pl.: globális felmelegedés."


Ezt meg elrelativizálás.

Természetesen a modern világban is vannak problémák, de mennyire mások ezek, mint egy olyan világban, amikor a lakosság 99%-a jobbágy vagy rabszolga, gyakorlatilag nincs orvostudomány, az igazságos jog álom, környezetvédelemről meg nem is hallott senki.

2016. jún. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Egyszerű. Az ember agya így van berendezve. Ez a fejlődés feltétele. Ha cselekvőképes is, motivációnak hívják, a tenni akarást célozza egy új dolog elérése reményében.
2016. jún. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Én nekem eszembe jut, hogy lehet, hogy a genetikában kell keresni a választ, talán az első ember akitől származunk annak voltak ilyenek a génjei, de lehet, hogy akkoriban amikor az első ember élt voltak másféle emberek is és mi csak ennek az embernek vagyunk a leszármazottai. Ezt csak úgy érdekességként írtam. Állítólag a genetikai öröklődésnél erősebb az akarat.
2016. jún. 26. 13:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!