A termodinamika 1. és 2. törvénye valóban isten létét bizonyítja?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 13. 14:03
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
67%
Nem. Miért bizonyítaná azt?
2010. ápr. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
67%
Én sem értem miért bizonyítaná. Felvezetnéd ide nekem?
2010. ápr. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
10%
IGEN!
2010. ápr. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
57%

Ez megközelítés kérdése.

Az ateisták is magyarázatot adnak a fizikai törvények létrejöttére és működésére és az Istenhívők is.


Tény, hogy a mai tudásunkkal nem tudunk sok mindent megmagyarázni, ilyenek az általad említett termodinamikai törvények is.


Nekem az nem tiszta, hogy a "semmiből" (ősrobbanás) hogyan jöttek létre a fizika törvényei, vagy például a prímszámok stb.


Sem ateista nem vagyok, sem Istenhívő, egyszerűen nem látok tisztán, mert szerintem még túl kevés a tudásunk.

2010. ápr. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

A termodinamika első törvénye nagyjából: Az összenergia a világegyetemben vagy annak bármely elszigetelt részében állandó. Továbbá: az energia átalakulhat egyik formából a másikba, de energiát sem létrehozni, sem megsemmisíteni nem lehet.

Ebből következik, hogy a jelenlegi energiamennyiség régebben is létezett a világegyetemben. Mivel természetes folyamatok nem hozhatnak létre energiát, ezért az univerzumben levő energiát csakis egy, a világegyetemben kívül álló hatalom hozhatta létre.


Na ezen gondolkoztam. Többek között

2010. ápr. 13. 15:42
 6/29 A kérdező kommentje:

Az evolúció hívői szerint a bonyolult életformák az egyszerűbbekből jöttek létre, azok pedig anyagból és energiából, melyek viszont a "semmi"-ből, ami ellentmond az első törvénynek.

Ezzel ellentétben a Teremtés természetfölötti és a természeti törvnyek felett áll.

2010. ápr. 13. 15:45
 7/29 Silber ***** válasza:
100%
Nem a semmiből. Csupán nem tudjuk (még), hogy mi volt akkor. A mai tudomány olyan hipotézisekig jutott el, ami csakis a kezdeti állapotot tételezi fel, amikor az univerzum összes energiája egyetlen, atomnál is kisebb pontba sűrűsödött össze. Ennél korábbi időről nincs információnk, de az nem azt jelenti, hogy a semmiből jöttünk létre.
2010. ápr. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
88%

A te problémád az, hogy keresel valami öröktől valót. Ha pedig ilyesmit keresel, miért nem fogadod el öröktől valónak az energiát, amit érzünk, mérünk és használunk, egy isten helyett aki "megteremtette" a világot. Miért nem merül fel benned, hogy akkor mi volt isten előtt? Az energiából lehet anyag (és fordítva), az anyagból élő (és fordítva). A természet törvényei ezekre mind magyarázattal szolgálnak. Persze még nincs meg minden válasz, de nap nap után újabb tapasztalatokat és ismereteket szerzünk, amik fokozatosan kiszorítják az istenségeket.


Számomra sokkal elfogadhatóbb az öröktől való energia ami önmagát alakítja, mint az öröktől való tudat, ami kedve szerint formálja világot.

2010. ápr. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
88%

Válasz 1.: Ha konkrét fizikai bizonyíték lenne Isten/istenek létezésére, akkor valószínűleg nem lenne ennyi ateista fizikus. A természettudományok nem tudják sem bizonyítani sem tagadni Isten létezését.


Válasz2 (termodinamika 1).: Az általunk ismert univerzum térbeli és időbeli határain belül energia nem veszett el és nem szűnt meg, az ősrobbanás óta állandó, amint az előttem lévő írta: "az univerzum összes energiája egyetlen, atomnál is kisebb pontba sűrűsödött össze". Ez Istennel és Isten nélkül is működik, Isten belevonása a dologba nem ad egyszerűbb magyarázatot, csak bonyolultabbat.


Válasz3.: "Az evolúció hívői szerint a bonyolult életformák az egyszerűbbekből jöttek létre, azok pedig anyagból és energiából, melyek viszont a "semmi"-ből, ami ellentmond az első törvénynek." Miért lennének a semmiből? Anyag is, meg energia is van a Földön dögivel. Minden élőlény a környezetéből felvett anyagból és felvett energiával keletkezik, te ugyanúgy, mint a legelső baktériumok.


Szerintem utóbbit valahol olvashattad és félreértelmezted, mert a termodinamik második (nem első!) főtételével lehet (úgy-ahogy) bele kötni az első sejtek kialakulásába, de arra is van válasz.

2010. ápr. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok... természetesen, ha a második kommented nem külön komment (tehát nem egy külön probléma), hanem az első "kiegészítése", úgy nem érvényes az utolsó mondatom, ez esetben a 2. válasz érvényes rá.
2010. ápr. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!