Mi van Szibériában?

Figyelt kérdés

Oroszország közigazgatási térképén Szibéria csak néhány, hatalmas szeletre van felosztva. Ebből is látszik, hogy közigazgatásilag nem fontos a terület, hisz minél sűrűbben lakott, annál több részre osztják.


De miért olyan kicsi a lakossága? Mi van ott tulajdonképpen? Végeláthatatlan fenyvesek? Ha annyi erdő van ott, akkor ez a rengeteg fa hogyhogy nem tette gazdaggá Oroszországot, amikor remek hajóépítési alapanyag lehetett volna? Ha akkora ott az erdő, miért nem azt emlegetjük a föld tüdejeként, miért az Amazonast meg Kongót? Vagy inkább puszta és mocsár? Járt már innen valaki ott?


2016. jún. 12. 12:52
 1/4 A kérdező kommentje:
Vagy pl. hogyhogy nem ment ott végbe olyan mértékű gyarmatosítás az oroszok részéről, mint ahogy az amerikaiak meghódították a Vadnyugatot? Tudom, hogy az oroszok gyarmatosították, de szinte nem csináltak vele semmit, csak alapítottak pár várost. Oroszország meghatározó része az európai maradt.
2016. jún. 12. 12:53
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szibéria nagy része még a ruszkiknak is túl hideg telente, így aztán nem nagyon vonzotta a telepeseket. A déli része sűrűbben lakott, kb. a transzszibériai vasút mentén. Valóban tele van értékes nyersanyagokkal (nem is elsősorban a fa, hanem a kőolaj, földgáz említhető meg), de igen macerás kitermelni és elszállítani. Ahogy mondtad, végeláthatatlan fagyott puszta.
2016. jún. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt már nem fából csinálják a hajókat, másrészt pedig Oroszország több száz éven át azért csatározott, hogy szeletet hasítson magának a tengeri kereskedelemben (egész évben befagatlan kikötőket, fontos csomópontokat akartak maguknak szerezni). Tehát valószínűleg gondoltak erre.


Régen egyszerűen lakhatatlan volt az a környék (rettenetes közlekedés, óriási távok, rossz mezőgazdaság), így ritkán lakott maradt. Alaszkában is több a medve, mint az ember, pedig messze az a legnagyobb USA állam.

Ma is csak azért élnek ott emberek, mert van ipar egyes területeken. Fakitermelés, gyémántbányászat, kőolaj-kitermelés. Illetve egyre több kínai telepedig át a keleti részekre.


Nyilvánvaló, hogy ha van munka, étel, közlekedés, akkor mennek oda az emberek élni, ha nem, akkor nem.

2016. jún. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként nem minden erdőség, van ott pusztás terület, észak felé fogyadoznak a fák, talán még sivatagosodó terület is előfordul.

Egyébként igazad van, ha jól emlékszem azt olvastam, hogy egyre inkább felértékelik az ézak-amerikai és orosz tundra-tajga területeit a CO2 megkötése szempontjából a hagyományos nézetekkel szemben.


Egyébként ami talán a hidegnél is nagyobb baj az az, hogy amikor felolvad a talaj, rengeteg terület teljesen elmocsarasodik tavaszra (plusz az áradások).

2016. jún. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!