Van alapja? A keresztes háború idején a török csapatok és magyarok. Többi lent.
A keresztes háború idején,még II.András uralkodása alatt a király is elment a Szentföldre a katonáival harcolni,de túl sok vizet nem zavartak.
Szóval azt olvastam még régebben,hogy II.András a környéken álomásozott a csapataival és összetalálkoztak egy ellenséges muszlim csapattal,akik jobbára zsoldos török lovasokból álltak.
A két hadsereg azért nem csapott össze,mert nagyon hasonlítottak egymásra a török és magyar csapatok.
Arcvonásaik is és a fegyverzetük is egyaránt.
Vajon ez igaz lehet vagy csak egy kitaláció?
Ezt találtam most az egyik netes oldalon:
"A hadjárat során többször előfordult, hogy az össz-keresztény hadak legnagyobb megrökönyödésésére a magyar vezérek a csata megállítására adtak utasítást, mivel a velük szemben álló muzulmán csapatok /török-türk-kurd/ harcosaiban testvérnépeket láttak."
Ezek lettek volna a magyarok testvérnépei??:
Most ebbe a dologba, hogy testvérnépnek gondolták-e egymást vagy sem, nem akarok belemenni, mert ezt őszintén szólva csak II. András és a katonái tudnák megmondani, hogy mit gondoltak a törökökről. Azért ne legyünk már naivak, én nehezen képzelem el a szituációt, hogy a keresztény magyar seregek mennek-mendegélnek keresztes hadjárat címszó alatt a sivatagban, szembejön egy török sereg "Allah" nevet kiabálva, és meglátják egymást, aztán azt mondják, hogy "jé, sziasztok tesók", és jóbarátságban elválnak a csata helyett... Na hagyjuk már ezt a marhaságot, az ilyesmi már a középkorban is elég naiv és életképtelen elképzelés, hiszen akkor is politikai okok és egyéb érdekek döntöttek, senkit nem érdekelt ez a dolog, hogy "testvérnép". A másik meg, hogy az akkor ember vagy keresztény volt vagy muzulmán volt. Ha egy keresztény és muzulmán találkozott, akkor ellenségek voltak és kész. Ebben a dimenzióban gondolkodtak. Már ebből a szempontból is bolondság az elképzelés, hogy a keresztes magyar had (amelyik keresztes hadjáraton van!) lepacsizik a pogánnyal... A középkorban vagyunk!
Na szóval erről ennyit, a fegyverzetről viszont már érdemesebb beszélni, mert annak tényleg van értelme.
A magyar seregek fegyverzete ugyanis valóban nem sokban különbözhetett a töröktől, ugyanis jellegét tekintve a magyar sereg akkor is főként könnyűlovasságból állt, igazából nehézpáncélos lovagság csak a sereg magját alkotta (a főurak), a szerviensek viszont nem nehézpáncélosok voltak, az egyéb kisegítő egységek, pl. a székely könnyűlovasság pedig kifejezetten könnyűlovas-íjászok. A magyar sereget pont az jellemezte a középkorban, hogy átmenetet képezett a nomád és a nyugati lovagi seregek között, mindkettőből voltak elemek benne, és egyik sem volt "vegytisztán".
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!