Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hogyan tanuljak meg kritikát...

Hogyan tanuljak meg kritikát írni?

Figyelt kérdés
Filmkritikát már írtam egyet-kettőt, viszont most a társadalomkritika/médiakritika érdekel, szeretnék írni egy cikket és kitenni facebookra (ha már van ilyen, akkor jó dolgokra használjuk), viszont nem tudom elkezdeni és azon belül a pontos témát sem tudom eldönteni. Leginkább Puzsér stílusához hasonló cikkre gondoltam. Tudnátok tippekkel segíteni?
2015. okt. 23. 10:21
 1/3 anonim válasza:
Szia ! Ha Puzsér Stílusához hasonlót szeretnél írni, akkor mindenképpen a lényegre kell törnöd . És ne pátyolgass nagyon senkit írd le ami hibát találtál benne ! Jó persze azért túl durva ne legyen. És ami a legfontosabb trágárságot, káromkodást ne írj, bár szerintem ezzel te is tisztában vagy.
2015. okt. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Természetesen az alapokkal tisztában vagyok, nagyjából úgy is közelítek meg egy filmet, mint ő, de inkább az írás stílusra gondolok. Hogyan építsek fel egy kritikát és mikre figyeljek oda?
2015. okt. 28. 14:47
 3/3 veterán vas ***** válasza:

Szerintem ne gondolkodj sablonokban. Tök mindegy hogy X. vagy Y. kolléga milyen stílusban ír, itt most csak a Te véleményedről van szó. Legyen kicsit tárgyilagos, legyen egy csöppet elemző, de minden esetben a saját véleményedet tükrözze. Sokaknak nem fog tetszeni? Semmi baj. Ne feledd, KRITIKÁRÓL, méghozzá a Te neved alatt futó véleményről van szó, nem pedig széles tömegeket érintő -esetleg hízelgő- statisztikáról.


/jah' és számolj azzal, hogy a kritikusokat "illik" nem szeretni/ ;)

2015. nov. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!