Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Most fogok érettségizni, de...

Most fogok érettségizni, de 20 tételt kell megtanulnom magyarból. Szerintetek milyen módszerrel tanuljak? Bemagolni nem tudom, és szinte szó szerint kell visszaadni.

Figyelt kérdés
2013. febr. 16. 10:19
 1/8 anonim válasza:
Hát sokan azt mondják hogy zenével könnyebb tanulni.. nem tudom igazuk van-e még nem próbáltam de attól még 1 próbát megér :))
2013. febr. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Pedig kénytelen leszel. Az én javaslatom fél óra tanulás, majd fél óra szórakozás, és így tovább, mert így kevésbé fárad el az agyad. Amúgy elgondolkodtató, hogy egyesek ilyen bemagolós baromságok tanításáért veszik fel a fizetést, tanítana inkább kémiát, vagy fizikát...
2013. febr. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem egyetemen az a módszer vált be leginkább, hogy gyorsan átolvasok egy tételt, aztán rövid ideig foglalkozok valami mással (másik tétellel, takarítással, kajakészítéssel, mindegy, csak hogy eltereljem a gondolataimat róla), utána anélkül, hogy belenéznék, megpróbálom felidézni, mit tudnék most elmondani a tételből. Ilyenkor persze még általában keveset, de az, hogy van egy nem túl távoli emlékem róla, még ha halvány is, és hogy erőltetem rajta az agyam, segít annyit, hogy másodszori, alaposabb olvasásra már szinte minden lényegesebb információ megragadjon a fejemben. Ha kell, el lehet játszani többször is, nekem szinte mindig bejön.
2013. febr. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha nem érted, amit tanulsz, akkor kell csak szó szerint megtanulni. Egyébként nem kellene gondot okoznia.
2013. febr. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én az egyetemen is úgy tanulok, hogy olvasva a tételt, bőségesen kijegyzetelem magamnak, a leírással nagyon sok rögzül és a vizsga előtt már csak át kell olvasgatni. Nem a leggyorsabb módszer, de nekem beválik, ha van elég kitartásom.
2013. febr. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Hangos tanulás. Olvasd fel suttogva szinte magadban. Majd állj fel nyugodtan az íróasztalodtól, áll ki a szoba közepére fogd a kezedbe a papírt és kezd előadni a dolgokat. Nem muszáj hangosan, de ha mondod sokkal jobban megragad. A papírra ránézhetsz. De minél többször mondod el annál kevesebbszer kell majd.
2013. márc. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Csináld azt h első nap megtanulsz 2 tételt, majd másnap újabb 2 tételt de közbe megpróbálod elmondani magadnak az előző napi adagot és ellenőrzöd h mennyire maradt meg. Ezt eljátszod minden nap és észre fogod venni h melyek azok a tételek amik nagyon jól mennek ezekkel kevesebbet kell foglalkoznod és melyek azok amik nagyon nehezen és ezekre rágyúrni. (nem feltétlenül kell 2 tételt egy nap lehet kevesebb meg több is)
2013. márc. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én ugyan még csak általánosba járok, de májusban angolból fogunk vizsgázni, és nekünk is tételeket kell tanulni (igaz, egyenként), de nálam mindig beválik, ha lefekvés előtt 10szer elolvasom, másnapra belemegy a fejembe. :)
2013. márc. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!