A naprendszerben melyik bolygó a legalkalmasabb arra, hogy jövőben az emberiség letelepedjen rajta?

Figyelt kérdés
2015. júl. 26. 12:09
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Egyenlőre a Mars tűnik annak. A gázbolygók eleve kiesnek, a Merkúr meg túl forró.

Esetleg még néhány hold jöhet szóba.

2015. júl. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Nem csak tűnik, hanem a Föld után teljesen egyértelműen az a legesélyesebb. A gázbolygókban egyetértünk, a Vénusz túl forró és savas, a Merkúrral meg inkább az a baj, hogy túl sivár, nincs légköre, és valóban szélsőséges. (Hogy forró, az nem egészen igaz, mert az árnyékos oldalán –170 °C-ok vannak, vagy például az északi sarkpontján az átlaghőmérséklet –70 °C, nem pedig a minimum.)
2015. júl. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Most talàltak egy bolygót a naprendszeren kívül a neve kepler452b de sokan mar a masodik foldnek is nevezik
2015. júl. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
#3 A Naprendszeren kívül rengeteg Földhöz hasonló, lakható bolygót fedeztünk már fel, csak tudod ezzel az a baj, hogy az általad említett bolygó 1400 fényévre van, ami kb 60000 km/h sebesség mellett is 26 millió évbe telne, míg odaérnénk. Sok sikert hozzá :) A kérdés szempontjából tehát ez irreleváns.
2015. júl. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Tislerics Máté ***** válasza:
44%

Vannak Holdak amik még játszanak:


Európé: A Jupiter Holdja, A 10-15 km vastag jégréteg alatt hatalmas óceán húzódik, ami elég meleg hogy cseppfolyós halmazállapotú legyen, ráadásul a jégréteg megvédi a Jég-alatti világot a halálos sugárzástól ami a Jupiterből és a Napból érkezik. Ami probléma lehet az a feltételezett idegen életformák, és baktériumok.


Enceladus: A Saturnus Holdja, szinte ugyan az a helyzet ami az Europé esetében, csak sokkal kisebb, valamint a vulkanikus aktivitása is jelentősebb.


Titán: Eltekintve a -175 °C fokos felszíni hőmérséklettől, (a Marson este: 140°C) Sűrű légkörrel rendelkezik, Metán, Etán tavak borítják. A táj nagyon hasonlítana a Földi sziklás, tavas tájakhoz, persze a domináns szín a sárga lenne. Itt is lehetne számítani betegségekre, a feltételezett baktériumok miatt.


Érdekesség: A Metán-cseppek kétszer olyan lassan esnek a Titánon, mint az eső a Földön. Két más-fél méteres szárny segítségével könnyen repülhetnénk mint a madár. Kiugrálhatnánk a tavakból, mint a delfinek.

2015. júl. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

> „Ami probléma lehet az a feltételezett idegen életformák, és baktériumok.”

Ha a sok hónapos odaúttól mondjuk eltekintünk, mert az a Marsnál is probléma, meg a 10-15 km-es mélyfúrástól is, ami a Földön sem egy mindennapos teljesítmény… (Így kapásból 12 km-es rekordot találtam: [link] mondjuk feltehetőleg keményebb sziklában.) Az idegen életformáknak meg nem nekünk lenne probléma, hanem mi lennénk az neki, legalábbis a földi körülményekből kiindulva; ez inkább erkölcsi probléma (de ha a mi életben maradásunk múlik rajta, akkor tényleg egyértelmű, hogy inkább ők szívjanak).


> „(a Marson este: 140°C)”

Inkább a sarkokon télen este, az egyenlítőre este –70 °C-ot találtam. Bár elbizonytalanodtam, hogy nem-e a nyárra vonatkozik az adat.


> „Érdekesség: A Metán-cseppek kétszer olyan lassan esnek a Titánon, mint az eső a Földön. Két más-fél méteres szárny segítségével könnyen repülhetnénk mint a madár. Kiugrálhatnánk a tavakból, mint a delfinek.”

Ezekhez kapcsolódóan kiegészítések:

[link]

[link]

[link]

[link]

2015. júl. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
0%

Tök mind1 mert hivatalosan elismert technológiával amit elvileg használnak a Földet nem lehet elhagyni a Van Allen belt miatt. A Holdraszállás is hazugság,ha voltak is a Holdon biztosan nem akkor és nem rakétatechnológiával. Még egyszer mondom Low Earth Orbitnál feljebb nem lehet élő embert juttatni az űrbe a sugárzás miatt,hazudhatnak ameddig akarnak. Ez egy olyan mesterséges intelligencia által "iderakott" láthatatlan burok a Föld körül ami kozmikus karanténként,börtönként funkcionál. Az hogy miért van lakat alatt a Föld inkább ne akard tudni.


Ha nem hiszitek el akkor megsúgom,hogy ezek olyan témák amikor nyíltan nem lehet beszélni viszont a beavatottak Hollywoodon keresztül filmekben a cselekménybe szőtt metaforákkal,allegóriákkal tudatják ezt velünk a Naprendszer és az emberiség eltitkolt történelmével együtt. A legtöbb nagy mozifilmnek ez a rejtett célja,hogy elmondanak titkokat amiket csak azok értenek meg akik igencsak jártasak a mitológiákban és okkult szimbolizmusok világában.


Csakhogy a burokról említsek 3 példát a közelmúltból: Under the Dome,Wayward Pines,Maze Runner.



Felejts el mindent amit a hivatalos tudomány tanít a Naprendszerről és az Univerzumról.A legtöbb kőzetbolygó üreges és belülről lakható-lakják is,minden bolygó magjában nem egy tömör vasgömb van a nem létező többezer km-nyi "magmaköpeny" alatt hanem egy belső központi "Nap". Pont hogy a felszínen lakható bolgyó az ami ritka. A Vénusz és a Szaturnusz legtöbb holdja belülről lakott.


Most pedig várom az oltásokat.

2015. aug. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
#7 Tiszteljük meg egymást azzal, hogy te nem írogatsz a Tudomány témakörbe, mi pedig nem írogatunk az Ezotéria témakörbe. Mindketten maradjunk meg a saját területünkön legközelebb.
2015. aug. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem alkalmas annyira, hogy a földi értelemben letelepedjünk rajta. Cél-expedicióknál valamilyen magasabb cél érdekében leküzdhetők a problémák korlátozott számú ember munkálködására. De ilyen nagyságrendű költségek mellett a Föld túlnépesedést olcsóbb "itthon" megoldani.
2015. aug. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!