Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A háború miért hozza magával...

A háború miért hozza magával a fejlődés lehetőségét?

Figyelt kérdés
A töri tanárom mondta ezt a mondatot. És elgondolkodtató.

2015. júl. 21. 11:34
 1/6 2xSü ***** válasza:
21%

Maga a háború hozza magával mindenféle technika kifejlesztését, amire békeidőben nincs pénzt, megfelelő társadalmi támogatás, emberi erőforrás, anyagi erőforrás. A repülőgépek pl. lehet nem olyan ütemben fejlődtek volna, ha nincs mondjuk a II. világháború, ahol kvázi létkérdés volt, hogy milyen technológiai fejlesztések, újítások történnek ilyen téren.


A háború másik oldalról meg rengeteg dolgot megsemmisít, így lehetőséget adva, hogy teljesen a nulláról tervezzük újra. Békeidőben a dolgok fejlődésénél fontos, hogy legyen valamiféle kompatibilitás, folyamatosság. Pl. egy vasúthálózatot csak toldozni, foltozni lehet. Ha viszont egy háború során megsemmisül a komplett vasúthálózat, akkor lehet, hogy az a szolgáltatás hosszabb távú működésképtelenségét hozza maga után, de lehetőséget ad arra, hogy egy új vasúthálózatot már a kor kihívásai, elvárásai, technológiája mentén tervezzünk újra.


A háborúkat általában azért gazdasági válságok is szokták követni, de ezen túllendülve meg igencsak felpöröghet a gazdaság. A lerombolt dolgokat újra kell építeni, ami rengeteg embernek ad munkát.


De nem csak ilyen dolgokra igaz ez, akár a poltikai berendezkedésre, a gazdasági rendszerre, ideológiákra, eszmerendszerekre, szokásokra is. Sokszor egy új dolog megszületéséhez előbb valamit le kell rombolni. Általában nem szívesen rombolunk, de ha már van egy nagymértékű rombolás, akkor lehetőséget ad arra, hogy valami egészen más szülessen meg a helyén. Ha jól csinálják, akkor jó, jobb dolgok is születhetnek. (Persze néha meg kevésbé értékes, vagy jó dolgok, azért ez is benne van a pakliban.)

2015. júl. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Szirty ***** válasza:
29%

Mert mindent szétbaxnak, szarrá lőnek. Szétesik az infrastruktúra az ipar, a mezőgazdasági termelés, a társadalom a létminimum alá süllyed, Nincs kereseti lehetőség, nincs munka, a gyárak romokban, szolgáltatásak leállnak.


Na innen gyakorlatilag csak fejlődni lehet.

2015. júl. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

2xSü jól leírta... de a legfontosabb az, hogy háború idején nem kérdőjelezik meg a fontos fejlesztéseket. Békében is lehetne ugyanolyan gyorsan fejleszteni - de akkor ki hajlandó erre költeni? Te? Elfogadnál pl. 40%-os fizetéscsökkentést azért, hogy 10 éven belül ember legyen a Marson?


Háborúban meg egyszerűen elveszik tőled az ehhez szükséges pénzt, aztán erre (is) költik.

2015. júl. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
44%

Meg mondjuk van, ami be van ragadva.

Úgy vannak vele, hogy tököm fog rá költeni, le kellene bontani az egészet.

Így viszont szétbombázzák, aztán jöhet az új, amire már lehet építeni.

2015. júl. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
49%

HozHATja, tehát nem feltétlen hozza. Az utóbbi időkben talán a 2. vh volt egyedül az, ami fejlődést hozott (bár mellette rengeteg pusztulást is).

Bizonyos esetekben fejlődést hozhat. Például a tatárjárás idején kaptak észbe, hogy az akkorinál komolyabb védelemre van szüksége az országnak, kellenek védőfalak, erős várrendszer, illetve a közigazgatás is fejlődött.


A válság is valamilyen fokban fejleszt, mivel az embereknek új, hatékonyabb módszereket kell kitalálniuk, hogy túléljék a krízist.

2015. júl. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mert békeidőben mindenki elégedett és a napi rutint követi, amikor aztán fölhalmozódik a feszültség, és az elégedetlenség és megcsúszik az egész rendszer, kb mint földrengésnél, akkor aztán rövid ide-oda csúszkálás után végül minden ismét helyrezökken, csak nem a régi kerékvágásba, hanem egy új egyensúlyi helyzet áll be.
2015. júl. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!