Jozef mengelét mértnem tudták biroság elé állitani mint mondjuk adolf eichmant?
mengelét, az oroszok is megakarták kapni, a kísérleti anyagaival együtt.
a világháború végén az amerikaiaknak sikerült a gémkapocs-hadművelettel az usa-ba deportálni, és ott folytathatta a kísérleteit, persze ottani állami pénzekből.
vagyis ezt írja több nagyobb internetes lap, a fene tudja mi igaz ezekből:)
Mengelét az amerikai titkosszolgálatok mentették ki, Dr. Green fedőnéven dolgozott tovább a CIA-nak.
"Először egy orvoskollégája rejtette el egy kórházban, majd június közepén álnéven amerikai hadifogságba került. Nyáron visszatért szülővárosába, Günzburgba, majd ősszel Fritz Hollmann néven felső-bajorországi Mangoldingbe ment.
Mengele által használt olasz útlevél, amellyel Argentínába menekült 1949-ben
1949 áprilisában Helmut Gregor néven Genovába utazott, majd június 20-án a North King nevű gőzössel Buenos Airesbe hajózott. Itt az 1950-es évek végéig élt. A Buenos Aires-i konzulátuson német útlevelet kapott a valódi nevével, és feleségül vette Martha nevű sógornőjét. A náci háborús bűnösök utáni nemzetközi hajsza miatt 1959. májusban Paraguayba repült, ahol csak kevésen múlott, hogy elkerülte Adolf Eichmann sorsát. 1960 októberében São Paulo mellett elrejtőzött; felesége és mostohafia visszaköltöztek Günzburgba. A városban hosszú éveket élt a valódi nevén. 1979. február 7-én a tengerben fürdött, szélütést kapott, majd meghalt."
Forrás: [link]
De itt is erről értekeznek: [link]
Tehát az okok: álnév, rejtőzés, illetve a dél-amerikai országok ki nem adatása.
csendben jegyzem meg, hogy a legjelentősebb náci vezetők közzül egyedül Gőringet sikerült elfogni és bíróság elé állítani.
Hitler tetsét sosem találták meg, hasonlóan Borman is eltűnt, Himmler ugyan állítólag öngyilkos lett, de nyilván nem véletlen, hogy őt se mutogatták.
Nem Mengele az egyetlen, ő a háború idején alig volt ismert, később lett hírneves, főleg a "brazíliai fiúk" című film miatt. Valójában korántsem került bíróság elé a nemzetiszocialista elit olyan arányban, mint a közvélekedés hiszi.
A világháború után a nemzetiszocialista rendszer egy kiváló menekülőhálózatot épt ki Franco Spanyolországa és Salazar Portugáliájának bevonásával, elsősorban Dél-Amerikába. Ennek a szervezetnek a fedőneve volt az ODESSA , keressen utána az neten. Ez tömegével - ezrével - biztosította náci rendszer kisebb-nagyobb figuráinak távozását olyan országba, ahol katonai, gazdasági, műszaki, stb. szakértelmüket megbecsülték. Külön kasztot képeztek a náci rendszer repülő-,rakéta-, fegyver-, vegyész-, és egyéb mérnökei, Werner Von Brauntól Heisenbergig, akik jól fizetett állásokban kamatoztatták a tudásukat a háború után. Az amerikaiak egyetmei katedrával, villával, magas fizetéssel, az oroszok a guon tett rövid, de tartalmas bemutatókörúttal igyekeztek meggyőzni ("te tulajdonképpen háborús bűnös vagy") őket együttműködésről, és nem tudok dokumentált esetről, mikor valaki mégis inkább az akasztófát választotta volna, azaz mindkét módszer működött.
Kevéssé közismert, hogy Klaus Barbie, a lyoni hóhér szervezte meg a perui titkosszolgálatot, Otto Skorzeny az egyiptomit, de - horribile dictu ! - számos náci katonai szakértő a háború után az izraeli haderő kiképzésén dolgozott, mint pl. Mathias Kleinhuber SS oberführer is.
Mengele sorsa nem különleges, inkább tipikus.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!