Hogyan lehetséges hogy a 15-dik században egy 17 éves Francia parasztlány megfordította a százéves háború menetét?

Figyelt kérdés

2015. márc. 14. 21:38
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
Hogyan lehetséges, hogy a 16. században Dobó István az egyenlőtlen erőviszonyok ellenére meg tudta védeni az egri várat?
2015. márc. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De ő katona és férfi volt!
2015. márc. 14. 21:52
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Nem ő volt, hanem a katonák :)

Viccen kívül, néha ilyen a történelem. Persze kellett a dologhoz az is, hogy franciák olyan elkeseredettek legyenek, hogy egy skizofrén parasztlány látomásait isteni jelnek véljék. A hadműveleteket mindenesetre nem ő tervezte, és a csaták se az ő harci képességein dőltek el, de a jelenléte, mint Isten hírnöke jelentősen dobott a morálon.

2015. márc. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

Talán mert a XV. században az emberek 100%-a erősen vallásos volt, és hittek Istenben, Szent Péterben, Máriában. Annyira erős érzelem volt ez, végül is az életük-e körül mozgott. Amikor megjelent egy fiatal vidéki lány aki semmit nem tudott a 100 éves háborúról, soha nem látta a királyt, mégis háborús taktikákat mondott veterán katonáknak, sikeresen, csellel át tudott menni az ellenséges vonalon, hogy eljusson a királyhoz, és a soha nem látott királyt is felismerte aki álruhában volt. Mindezt azzal indokolva, hogy Szent Mihály mondott neki mindent. Egy erősen vallásos világban hinni akartak ebben, hogy van egy szűz aki kiválasztott volt.

Egyébként miért csodálkozol ezen? Ma is ez megy. Sokan hisznek a vámpírokban, zombikban, vérfarkasokba.. Vagy ma is van a világon rengeteg zarándokhely ahol állítólag szentek segítségével meg lehet gyógyulni..

2015. márc. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
Ma is vannak olyan vezetők, akik nagy tömegeket fanatizálnak és maguk mögé állítanak, mindenféle racionalitást nélkülözve.
2015. márc. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Itt nyilván az van a háttérben, hogy a franciák meg akartak szabadulni az angol elnyomóktól. Csak egy jel kellett, egy zászló vagy valami, amiben hinni lehet, és mindenki mögé sorakozott fel... És ez a jel lett a parasztlány és az ő fanatikus kijelentései.


Nyilván, ha béke lett volna, mindenki boldogan élt volna háború nélkül, akkor lehet, hogy dilisnek tartották volna a lányt. Viszont háborús körülmények között, vereségek után, kilátástalan helyzetben a megmentőjüket látták benne. Én inkább úgy mondanám: nem Jeanne d'Arc változtatta meg a háború menetét, csak jókor volt jó helyen.

2015. márc. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szabadkőművesség :D
2015. márc. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!